TOKİ Beyoğlu Sütlüce Projesi

Konu, 'Beyoğlu' kısmında Uzman tarafından paylaşıldı.

 1. Uzman

  Uzman Üye

  TOKİ ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle İstanbul Beyoğlu Sütlüce’de 397 adet konut, 16 dükkan ve külliyeden oluşan yeni bir proje hayata geçiriliyor. Kentsel Dönüşümde İstanbul’un örnek projelerinden biri olacak TOKİ Beyoğlu Sütlüce Projesi, Miniatürk’den Rahmi Koç Müzesi’ne uzanan etkinlik havzasının merkezinde yer alıyor.

  Yerel yönetimlerle işbirliği için- de Türkiye’nin genelinde 55 milyon metrekare alanda ülkemizin en büyük Kentsel Dönüşüm hareketini yürüten TOKİ, İstanbul Beyoğlu’nda yeni bir projeye imza atıyor. TOKİ’nin Kentsel Dönüşüm çalışmalarının tek bir çatı altında toplandığı “Güvenli Yapılar Güzel Şehirler Projesi” kapsamında, Beyoğlu Belediyesi ile birlikte Sütlüce’de yeni bir yaşam alanı oluşturuluyor. 16 bin 131 metrekare alan üzerinde 1.Etabı hayata geçirilecek proje, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 planda 397 adet konut, 16 dükkan ve külliyeden oluşuyor.
   
 2. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  İçinde külliye olduğu için tercih edeceğim bir projedir, külliye olmasa külliyen yüzüne bakmam.
   
 3. Külliye önemli Aga.

  Külliye: Selçuklular ve osmanlılarda bir cami ile birlikte kurulmuş medrese, muvakkithane, türbe, aşhane, darüşşifa, hamam, sebil, çeşme, çarşı ve benzeri yapıların meydana getirdiği dinsel ve toplumsal merkez.
   
 4. Yakında Avm Projelerine de yalakalık olsun diye külliye diyecekler.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş