Ticari Mülklere Yatırım Yapmanın Avantajları?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  • Güçlü yıllık getiriler - Yıllık getiri ortalaması yaklaşık 8'dir ve son 20 yıllık bir zaman diliminde ticari gayrimenkul iyi performans göstermiştir.
  • Nakit akışı ve cari gelir - İstikrarlı ticari mülklerden elde edilen kira geliri, potansiyel sabit ve öngörülebilir nakit akışı anlamına gelir (finansal piyasa oynaklığı sırasında olası korumaya ve çeşitlenmeye çevirir).
  • Vergi avantajları - Düzgün yapılandırıldığında, ticari gayrimenkul yatırımcılara amortisman, faiz vb. ile bağlantılı çeşitli vergi avantajları sunabilir.
  • Güçlü bir varlığa sahip olmaktan gurur - Gayrimenkul sahibi olmak sadece bir "değer" değerine sahip olmaktan ötürü özel bir imtiyaza sahiptir. Banka kiracısı olan müşteriler bunu gururla söyler.
  • Daha fazla kontrol - Kişisel mülkiyet, bazı gayrimenkul türleri ile yatırım üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.
  • Enflasyona karşı bir hedge - Gayrimenkul yatırımları uzun vadede enflasyonda fayda sağlama eğiliminde olduğu için, portföyünüz için büyük bir potansiyel artı sağlayacaktır.
  • Olumlu kaldıraç - Yatırım Getirinizi artırabilecek başka bir ticari gayrimenkul fırsatı için kaldıraç etkisi yaratabilir.
  • Çeşitlendirme - Çeşitli ticari mülk türleri (farklı ticari mülk alternatifleri gibi) aracılığıyla yumurtaları aynı sepete koymama imkanı.
   
 2. CİHANGİRT

  CİHANGİRT Yeni Üye

  Uzun kontrat, ciddi ve kurumsal kiracı, yatırımın geri dönüş süresinin makul olması, belki kırılamayan sözleşmeler,
   
 3. aynşems

  aynşems Yeni Üye

  Kırılamayan sözleşme nedir?
   
 4. TURGAYT

  TURGAYT Yeni Üye

  Kırılamayan sözleşme sözleşme tarihinden önce kiracı bir şekilde çıkmak isterse sözleşme süresinin tamamında kalan kira ya da sözleşmede ne kadar belirtilmişse o kadar kirayı ödemek zorundadır, buna kırılamayan sözleşme denir
   
 5. yarluk

  yarluk Daimi Üye

  Kira getirisi ile yani kira çarpanıyla 16 yıldan daha düşük sürelerde geri döner, Genelde beş ya da on yıl ve katları şeklinde kontratlar yapılır çünkü giren kurumsal kiracı içeride dekorasyon yaptırır, Bu maliyetleri katlandığı için uzun soluklu plan yapmak zorundadır, Buda düzgün kiracı ve düzgün kontrat demektir. İçinde uzun kontratlı kurumsal kiracı olan mülk kolay ve değerinde satılır
   
 6. ertekin

  ertekin Yeni Üye

  Normal şartlarda yani banka faiz oranlarının makul olduğu dönemlerde kurumsal kiracılı bir işletmeye bir miktar peşinat ve kalan kısmı krediyle kaldıraç etkisi yaratacak şekilde satın alabilirsiniz. Yani kullandığınız kredinin taksitlerini büyük bir kısmına kira geliri ile ödeyebileceğiniz bir modelden bahsediyorum
   
 7. Bu bilgiler çok işime yaradı teşekkürler.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş