Ticari Gayrimenkul

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Ticari gayrimenkul nedir?
  Bir yatırımcının bakış açısıyla; sermaye kazançları veya kira geliri yoluyla bir kâr üretmek amaçlı edinilen gayrimenkul ticari gayrimenkuldür.

  Yatırım amaçları açısından ticari gayrimenkuller aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir;
  • Ofis mülkiyeti - İnşaat kalitesi ve konumuna (A her iki dünyanın en iyisi olan), Merkezi İş Bölgesi'ne (ya da orta ve büyük şehirlerde şehir merkezinde yüksek artışlar içeren "CBD'ye") ve A, B veya C Sınıfına göre sınıflandırılmış ofis binaları (kampüs benzeri ofis parkları vs).
  • Endüstriyel mülkiyet - Ağır imalat, hafif montaj, esnek depo (endüstriyel ve ofis alanlarının bir karışımı) ve toplu depoyu (örneğin, dağıtım merkezleri) içerir.
  • Perakende mülkiyet - Bankalar ya da fast-food yerleri gibi bireysel kiracılar için kiralanan bir merkez içindeki arazilerin parselleri olan genellikle küçük (şerit) ila büyük ("güç") alışveriş merkezleri, bölgesel alışveriş merkezleri ve parseller.
  • Multifamily - Banliyö bahçe apartmanları, kentsel orta sınıf daireler ve daha büyük pazarlarda bulunan profesyonelce yönetilen yüksek katlı apartmanlar gibi özellikler.
  • Oteller - Tam hizmet veren, markalı Beş Yıldız'dan butik alternatifli seçeneklere uzanan oteller
  • Kişisel Depolama - Genellikle aylık olarak kiracıya kiralanan depolama birimleri veya alanlar içeren bir mülk.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş