Prefabrik Ev - Betonarme Ev - Ahşap Ev Avantajları ve Dezavantajları

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında SEVDAS tarafından paylaşıldı.

 1. SEVDAS

  SEVDAS Daimi Üye

 2. GÖNÜLA

  GÖNÜLA Daimi Üye

 3. GUNDUZU

  GUNDUZU Daimi Üye

 4. NurettinH

  NurettinH Yeni Üye

  Prefabrik ve Geleneksel Evler: Fark nedir?

  Geleneksel evler, ev sahibinin sonsuza kadar yaşamayı seçtiği bir arazi üzerinde doğrudan parça parça inşa edilir. Öte yandan, bir prefabrik ev fabrikada inşa edilir ve bölümler halinde ev sahibinin partisine taşınır. Ayrıca, mukim taşınmaya karar verirse, başka bir yerde sökülebilir ve yeniden monte edilebilir.

  Yapı temeli

  Geleneksel evler, zemindeki deliklerden inşa edilmiş, beton levhalar, iskelelerin üstünde veya boşlukları oluşturan sütunlarla inşa edilmiş temellere sahiptir. Prefabrik evler kalıcı temellerin üzerine inşa edilir ve daha sonra zemine sabitlenir ve zemine bağlanır.

  İnşaat Kalitesi ve Hızı

  Geleneksel evler, kalifiye ustalar veya inşaat işçileri tarafından yürütülen inşaat yöntemlerini kullanır. Öte yandan, prefabrik evler fabrikalarda, konum lazerleri tarafından belirlenen belirli tolerans kodlarına (kasırgalara veya kasırgalara vb.) Prefabrik evlerin iskelet yapıları - test edildiğinde - geleneksel evlerin standardı ile eşittir.

  Bununla birlikte, kapalı alanlarda inşa edildiğinden ve fırtına veya aşırı sıcak veya soğuk gibi doğal olaylardan etkilenmeyen inşaat işçilerinin sitede inşa edildiği gibi prefabrik evler için inşaat daha hızlıdır. Prefabrik evler ayrıca bir fabrikada parça parça inşa edildikleri için inşaatını bitirmek için daha az iş gücü kullanırlar.

  Ev Tasarımı

  Çoğu zaman, prefabrik evler tercihlerinize göre seçebileceğiniz dolaplar, tezgahlar ve zeminler için şablon tasarımlarına dayanılarak inşa edilir. Bununla birlikte, bazı üreticiler prefabrik evlerin özelleştirilmesine, tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun bir ev inşa etmek isteyen ev sahiplerine hitap etmesine izin verir.

  Ev sahipleri kat düzeni planını ve evlerinin iç mekanlarını özelleştirmeyi seçebildikleri için, geleneksel evlerde olduğu gibi. Daha sonra, geleneksel ev sahipleri, birden fazla seviyeli ev tasarımlarını seçme konusunda daha fazla esnekliğe sahiptir.

  Bina Kodları ve Yönetmelikleri

  Her iki konut tipi de ulusal ve yerel inşaat yasalarına tabidir. Prefabrik evler için bir husus, inşaatın tam anlamıyla farklı düzenlemelere sahip olabilen başka bir eyalette gerçekleşebileceğidir.

  Bunun temel kuralı, evin yerel yönetmeliklere tabi olmasıdır. Bu nedenle, prefabrik ev nereye transfer edilecek olursa olsun, üretici yerel bina kodlarına uyulmasını sağlamalıdır. Yerel yönetmelikler, örneğin kasırgalara veya şiddetli kar yağışlarına karşı ek koruma unsurlarını dikkate aldığından bu önemlidir.

  Sürdürülebilirlik

  Karbon ayak izini azaltmak günümüzde herkes için sosyal bir sorumluluktur. Her iki konut seçeneği de üreticiye bağlı olarak çevre dostu olabilir.

  Bir ev sahibi olarak, birlikte çalıştığınız şirketin yüksek kaliteli yalıtım, çatı, cephe kaplaması ve pencereler kullanıp kullanmadığını kendinize sorun.

  Fabrikalarda inşa edildiği için prefabrik evler, en son teknoloji kullanılarak daha sıkı normlar altında üretildiklerinden, daha iyi maliyet verimliliklerine ve daha az israfa sahiptirler.

  Prefabrik ev teknolojileri, en büyük avantajları arasında gelişme hızı, sürdürülebilirlik ve maliyet etkinliği ile ev sahiplerinden ve inşaat şirketlerinden popülerlik kazanıyor.
   
 5. işsever

  işsever Daimi Üye

  Son yıllarda prefabrik evlerin üretimi önemli ölçüde iyileşmiştir; bu da onları standart geleneksel evlerle tepeden tırnağa rekabet edebiliyor. Bazen, prefabriklerin kalitesi aslında geleneksel meslektaşlarından daha iyidir. Prefabrik evler, bir montaj hattında bir fabrika ortamında inşa edilmesine rağmen, her parçanın üretim süreci yoğun kalite kontrolü altındadır. Öte yandan, geleneksel evler oturduğu arazide sıfırdan inşa edilmiştir.

  Prefabrik binalar, normalde inşa edilmiş bir evden daha hızlı, genellikle daha hızlı yükselebilir. Örneğin, düzenli inşaat için kullanılan malzemeler ülkenin her yerinden tedarik edilebilir ve her farklı tedarikçi, malzemeleri üreticiye zamanında almalıdır. Sadece malzemelerin nakliyesinde işlerin yanlış gitmesi için birçok olasılık vardır. Ancak bir prefabrik, üretici tarafından inşa edilen diğer birçok evden biridir - bu, malzemelerin işi zamanında yapmak için genellikle yeterli olduğu anlamına gelir.

  Ayrıca, hava geleneksel olarak inşa edilmiş bir ev için bir sorun olabilir. Yağmur yağıyor, kar yağıyor veya dışarıda fırtınalar gibi tehlikeli ise, inşaatçının hava düzelene kadar işi derhal durdurması gerekiyor. Benzer şekilde, prefabrik bir bina çoğunlukla havanın üreticinin uğraşması gereken bir sorun olmadığı iç mekanlarda inşa edilir.

  Mevcut evinizden yenisine geçmek için belirli bir zaman sınırınız varsa, bir prefabrik ev, zaman tasarrufu için düşünmeniz gereken bir şey olabilir.

  Prefabrik evler esas olarak mümkün olan en az kesinti süresi olan aynı üretici tarafından inşa edilmiş olsa da, inşaat süreciyle ilişkili daha az maliyet vardır. Bununla birlikte, evinizi büyük üretim birimlerinden uzak bir yerde inşa ediyorsanız, prefabrik binaların maliyeti geleneksel olarak inşa edilmiş evlerden% 15'e kadar daha az ve muhtemelen daha uygun olabilir.

  Prefabrik yapı kolayca sökülebilir ve farklı alanlara sorunsuz bir şekilde yerleştirilebilir. Geleneksel evlerin aksine, hammadde ve harcanan enerji için nihai talebi ve toplam zaman maliyetini önemli ölçüde azaltır. Bunun dışında prefabrik evler, sınırsız sayıda fırsat sağlayan yapının tasarımında esneklik sağlar. Prefabrik inşaat üniteleri farklı alanlarda kullanılabilmesine rağmen, nötr estetiği hemen hemen her bina çeşidiyle birleşebilir.

  Prefabrik evler, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği özellikleri ile tanınmaktadır. Geleneksel yapı söz konusu olduğunda, ek malzemelerin kullanılması genellikle ekstra israfa neden olabilir. Prefabrikler kısmen bir fabrikada üretilmesine rağmen, ilave malzemeler kurum içinde geri dönüştürülebilir. Geleneksel yapıya göre prefabrik evlerin büyük bir avantajı olabilir. Dahası, fabrikada inşa edilmiş evler, inşaatın hassas olduğundan, eklemlerin hava geçirmez olduğundan ve hava filtrasyonunun yanı sıra kaçışın en aza indirildiğinden emin olmalarını kolaylaştıracak şekilde üretilmiştir. Tüm bu prefabrik özellikler, site yapımı evlerden daha yalıtılmış ve sonuç olarak daha enerji verimli olmalarına izin verir.
   
 6. BURAKG

  BURAKG Yeni Üye

  Modüler bir ev tam olarak nedir?
  Modüler bir ev, fabrikada benzer bir ortamda iç mekanda inşa edilen evdir. Bitmiş ürünler, bir inşaatçı tarafından monte edildikleri yeni yerlerine kaplanır ve taşınır. Modüler bir ev bir mobil ev değildir; sadece tesis yerine inşa edilmiş bir evdir. Bu evlere genellikle fabrikada inşa edilmiş, sistem tarafından inşa edilmiş veya prefabrik (prefabrik evler için kısadır) denir.

  Modüler ve üretilmiş evler aynı değildir. Üretilen evler kalıcı temellere yerleştirilmez. Bazen mobil evler olarak adlandırılan (ancak her zaman olmamakla birlikte) üretilen evler, bir konumdan diğerine taşınabilir.

  Modüler evler, sahada inşa edilen evlerden nasıl farklıdır?
  Modüler evler iç mekanlarda inşa edildiğinden, ayların aksine birkaç hafta içinde tamamlanabilirler. Ağırlıklı olarak hava koşullarından kaynaklanan tipik yerinde gecikmeleri görmezler. Modüler evler, genellikle geleneksel evlerin kurallarını aşan belirli kurallara, yönergelere ve bina kodlarına uymalıdır.

  Modüler bir ev düşünülürken, fabrika yapımı evler yapan tüm şirketler birbirine benzemediği için alışveriş yapmak önemlidir. Kalite, fiyat ve hizmette önemli farklılıklar olabilir. Herhangi bir ev satın almak veya inşa etmek gibi, araştırmanızı yapmak çok önemlidir.

  Modüler ev
  • Modüler evler, yerinde inşa edilen meslektaşlarıyla aynı şekilde değerlendirilir; değer kaybetmezler.
  • Modüler evler özelleştirilebilir.
  • Modüler ev şirketlerinin çoğunda CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) kullanan şirket içi mühendislik departmanları vardır.
  • Modüler ev tasarımları stil ve boyut olarak değişir.
  • Modüler yapı, ofis binaları da dahil olmak üzere ticari uygulamalar için kullanılabilir.
  • Modüler evler kalıcı yapılardır - “gayrimenkul”.
  • Modüler evler tarama alanları ve bodrum katları üzerine inşa edilebilir.
  • Modüler evler bir tür yeşil bina olarak kabul edilir.
  • Modüler evler,% 100 site yapımı evlerden daha hızlı inşa edilir.
  • Modüler evler için konut kredileri, site yapımı evler ile aynıdır.
  • Modüler evler için sigorta primleri, site yapımı evler ile aynıdır.
  • Modüler evlere uygulanan vergiler, site yapımı evlerle aynıdır.
  • 175 mil / saat rüzgarlara dayanacak şekilde modüler evler inşa edilebilir.
  • Modüler evler erişilebilir yaşam için inşa edilebilir ve gelecekteki kolaylıklar için tasarlanabilit
  Tüm modüler evler birbirine benziyor mu?
  Popüler yanlış kavrayışın aksine, modüler evlerin hepsi birbirine benzemez. Modüler evlerde tasarım sınırlaması yoktur. İster geleneksel bir merkez-salon sömürgesi isterse Akdeniz olsun, istediğiniz herhangi bir modüler ev stilini yaratabilirsiniz.

  İstediğiniz herhangi bir pencere veya mimari detay stilini ekleyebilirsiniz. Neredeyse tüm ev sahibi planları modüler evlere dönüştürülebilir, bu da hayalinizdeki evi yaratabileceğiniz anlamına gelir.

  Modüler bir ev nasıl monte edilir?

  Fabrikada inşa edilmiş bir ev, iklim kontrollü bir alanda inşa edilmiş bölümler olarak başlar. Bitmiş bölümler inşaat alanına taşınır ve daha sonra vinçlerle monte edilir. Bu süreç Lego blokları olan bir çocuğa benziyor. Modüler evler, temelleri üzerine yerleştirilip yerleştirildikten sonra taşınamazlar.

  Kendi evinizi tasarlıyorsanız, her üretici farklı bir kurallar dizisi altında çalıştığı için belirli sorular sormak önemlidir. Modüler evler, seramik zeminler, katı yüzeyli tezgahlar, çeşitli dolap stilleri ve ahşap türleri, dış yüzeyler, sıhhi tesisat armatürleri, vb. İçeren (ancak bunlarla sınırlı olmayan) yüzlerce kişiselleştirilmiş özellik sunar.


  Modüler evler, sahada inşa edilenlerden daha mı pahalı?
  Prefabrik evler genellikle size biraz para kazandırabilir. Bir fabrikada inşa edildiklerinden, aylar yerine haftalar içinde oldukça hızlı bir şekilde inşa edilebilirler, çünkü hava gecikmeleri yoktur. Ayrıca, tüm denetimler, inşaatın her aşamasında bir üçüncü taraf müfettişi tarafından fabrikada yapılır ve evler kalıcı yerlerine taşınmadan önce tamamlanır.

  Bununla birlikte, tasarım ve teknik özellikler ne kadar karmaşık olursa, evinizin daha pahalıya mal olacağını unutmamak önemlidir. Elektrik, sıhhi tesisat ve kanal işleri genellikle ilk fiyatlandırmaya dahil edilmez, bu nedenle son maliyetiniz üreticinin teklifinden yüzde 20 daha fazla olabilir. Ayrıca bir fosseptik sistem, doğal gaz veya bir bodrum kurmanız gerekebilir; bunlar da sonuç olarak eklenir.

  Modüler bir evi nasıl tanıyabilirsiniz?

  Her modüler evde, her bölümün dışında veya mutfak dolaplarında ve yatak odası dolaplarında küçük bir metal etiket olmalıdır. Bunları bulamazsanız, elektrik panosu kutusunda ev hakkındaki ayrıntıları bulabilmeniz gerekir. Etiketler ayrıca üretim tarihini de içerir.

  Prefabrik evler, sökülemeyen metal şasi üzerine inşa edilmiştir. Prefabrik olabileceğini düşündüğünüz, ancak işaretleri kaldırılmış bir eve bakıyorsanız, işaretçilerin olması gereken yapıda küçük delikler arayın.

  Modüler bir eve sahip olmanın faydaları nelerdir?
  Modüler evler, site yapımı evlerden daha uygun fiyatlı olabilir. Daha kısa inşa süreleri, genel inşaatta paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bunların hepsi fabrikada yapıldığı için ev denetimlerine gerek yoktur.

  Modüler evler çok daha enerji tasarrufludur, bu nedenle aylık giderleriniz önemli ölçüde daha az olacaktır. Ayrıca çevre dostudur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli evler var ve birçok mimar modüler evler tasarlama konusunda uzmanlaştı. Herhangi bir evde olduğu gibi, modüler evler genişletilebilir.

  Bir ev sahibi, evin ikamet edeceği araziye sahip olmalıdır; bulunduğunuz yere bağlı olarak, bunun maliyeti 100.000 ABD Doları olabilir. Sıradan evlerin aksine, partiler alt bölümler üzerine inşa edilemez. İlk ücretler bazıları için maliyet engelleyici olabilir; işlemin tamamlanmasından önce (veya bazı durumlarda başlamadan önce) inşaatçıya önce ve tam olarak ödenmesi gerekir.

  Bir seçenek, özel bir inşaat kredisi almaktır. Bu kredi bir yıl geçerlidir; iş tamamlandığında, bayi krediyi ödeyecek ve geleneksel bir ipotek düzenlenecektir. Bu nedenle, bütçenizi bilmeniz ve alışveriş yapmanız önemlidir.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta, bu makaledeki kuralların sadece ABD sakinleri için geçerli olduğudur. Başka bir ülkede yaşıyorsanız, o ülkenin yönergelerini kontrol etmeniz gerekir.

  Kendiniz için modüler bir ev düşünür müsünüz, yoksa daha çok gelenekçi misiniz?

  Modüler Ev Satın Alma
  Modüler evler inşa eden ve satan birçok şirket var. Kurulumdan başka bir şeye ihtiyaç duymayan önceden tasarlanmış evler sipariş edebilir veya kalplerinizin içeriğine göre özelleştirebilirsiniz.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş