Müsilaj yazlık fiyatlarını nasıl etkiler?

Müsilajın görüldüğü yerlerde yazlık konutların kiralanmalarını olumsuz yönde etkilediğine ve uzun vadeye yayılması halinde satış fiyatlarını da düşürebileceğine dikkat çekiliyor. Bu konuda nasıl bir öngörü söz konusu olabilir?

Sahil şeridinde yazlık kiralamaları durmuş gibi, temizleme süreci uzarsa yazlık bölgelerinde gayrimenkul fiyatlarının düşer, hatta temizlense bile marmaranız eskisi gibi olmayacağını düşünen çok kişi var, bu insanlar ege ve akdenize yönelmeye başladı bile, bence marmara sayfiye yerleri ciddi yara aldı, geçmiş olsun

tarik

Daimi Üye
İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne sahil kesimleri patlamış durumda, yazlık konut değil de artık buraları ev gibi değerlendirmek lazım, müsilaj temizlenecek gibi değil, marmaraya akan pisliği kesmek lazım ki marmara türkiyenin %40 ına ev sahipliği yapıyor yani mümkün değil

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Sadece yazlık ve gayrimenkul fiyatlarını değil turizmi de ciddi anlamda etkiledi, %40 lık bir düşüş olduğu söyleniyor, bu bölgeye yatırım yapacaklar tekrar düşünmeli

tarik

Daimi Üye
Sadece yazlık ve gayrimenkul fiyatlarını değil turizmi de ciddi anlamda etkiledi, %40 lık bir düşüş olduğu söyleniyor, bu bölgeye yatırım yapacaklar tekrar düşünmeli
admin ilgili bölgelerdeki havuzlu evler düşmez, hatta artabilir, inşaat maliyetleti nedeniyle yakın dönemde düşüş olmaz ama artış olamayacağı için bir kaç yıl içinde enflasyon karşısında oldukça düşük kalacaklardır. Aynı şekilde ege akdeniz bölgesine talep yöneleceği için bu bölgeler de ciddi artış bekliyorum ben.

Admin

Admin
Site Yetkilisi
admin ilgili bölgelerdeki havuzlu evler düşmez, hatta artabilir, inşaat maliyetleti nedeniyle yakın dönemde düşüş olmaz ama artış olamayacağı için bir kaç yıl içinde enflasyon karşısında oldukça düşük kalacaklardır. Aynı şekilde ege akdeniz bölgesine talep yöneleceği için bu bölgeler de ciddi artış bekliyorum ben.
Yani biri ağlarken diğeri gülecek diyorsunuz, Marmara bölgesi binlerce yıl tercih edilen bölge oldu belki bu şekilde nüfus ve talep farklı bölgeler arar kendine ve hayatın doğal akılına aykırı bir nüfus yoğunluğundan kurtulmuş olur ülkemiz.

Son gönderiler