İstanbul’da hangi ilçeden ev alınmalı?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında murat5837 tarafından paylaşıldı.

1. murat5837

murat5837 Daimi Üye

Merhaba,

daire almak için Istanbuldan 250.000 - 400.000tl arası hangi ilçeyi önerirsiniz?

Ataşehir
    Üsküdar
    Kadıköy
    Fatih

Bu dört ilçenin içinde?

Ve benim gitmediğim yerlerde olabilir onlarıda önerebilirsiniz. İlçe ve Mahalleleri güzel olacak, ama en önemlisi Üsküdar iskeleye evden çıkıldığında ulaşım araçlarıyla (Metro, Metrobüs, vs.) en fazla 25 dakika sürecek. 30 dakika sürsede olabilir, ama uygunu en fazla 25 dakika. Dairelerin fiyatları olabildiğince az olacak, ama satmak istenince satılabilinir bir konumda olmasıda iyi.

Daire seçimi: 1+1(belki, yerine göre değişir), en az 2+1, yukarı çıkabilir. Bodrum katlar asla. (En az yüksek giriş, belki, ama arakat olması daha uygun)

2. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

3. IRFANK

IRFANK Yeni Üye

4. B.YÜKSELÇ

B.YÜKSELÇ Yeni Üye

5. murat5837

murat5837 Daimi Üye

Ben bunları biliyorum zaten :)

6. YETKİNİ

YETKİNİ Yeni Üye

Ataşehir: Lokayson Revaçta, rayiçleri oturmuş, talep gören bir bölge, ağırlıklı beyaz yakalı yaşıyor, tercih edilebilir.
    Üsküdar: Daha eski ve kentsel dönüşüme hiç bulaşmamış bir bölge, semtine göre çok farklı profil ve fiyatlar var, uygun bir şey bulunursa olabilir.
    Kadıköy: Beşiktaşla birlikte İstanbul'un en hareketli ve modern bölgesi, Kadıköy'ün neresi? Kadıköy çok ama çok büyük, nereden ne alınabilir değerlendirilmeli.
    Fatih: Muhafazakar bir bölge ve Eski İstanbul denebilir, ağırlıklı Araplar ve muhafazakar kesimin olduğu bir yer, oldukça kozmopolit, yine de tercih edilebilir.

7. törü

törü Yeni Üye

Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz? Bu bahsi geçen semtler büyük semtler ve sizin ev alma amacınıza göre (yaşam/yatırım vs) bir tercih yapmanız uygun olur.

8. murat5837

murat5837 Daimi Üye

mesela yeni metro gelecek bir yer, yaşam için sadece, ama yatırım içinde uygun olması gerek. ben yurtdışında kaldığım için, istanbula gidince o istediğim yerlere rahatca ve kısa bir sürede gidebilmek. ve ileride benim daima kalabileceğim bir yer olması gerek, ve ulaşıma çok fazla para ödemeden, mesela ailem ile birlikte iskeleye rahatca ulaşabilip çay içebilmek.

metrobüs sıkıntısıyla uğraşmamak, kısa sürede rahatca aile ile iskeleye gidilebilen biryer olması gerek.

mahalleleri temiz ve güzel olması gerek, mahallesinde bile gezilebilinecek, alışveriş merkezleri bol, market, herşey bol olması gerek.

Son düzenleme: 17 Eylül 2019
  9. EdizH

EdizH Yeni Üye

İstanbul’da daire fiyatlarını belirleyen en önemli etmen arazi fiyatıdır. Bu nedenle sahile yakın yeni yapılan projelerde daire fiyatlarının %60 %70 gibi fiyatı ne arazi fiyatları yükseltir. Siz sahile yakın yeni bir projeden ev alacaksınız burada 500.000 tleyi daha 1 milyon tl’i aradığında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekir. Bu mantıkla ben size üsküdara bakmanızı öneririm ama üsküdarda da çok fazla AVM ya da gezilebilecek nezih yerler bulmanız zor olabilir. Kağıthane taraflarında yeni projeler bulabilirsiniz Ama sahile araçla 10-15 dakka gitmeniz gerekir. Özetle hem cam kenarı hem şöför yani hem de 0,05 TL daha ucuz olsun İstanbul’da pek mümkün değil

10. telek

telek Yeni Üye

Basın ekspres divan Rezidans 2 + 1 daireyi 450.000 TL’ye alabilirsiniz metronun dibinde

11. Aslında İstanbul’da metro hatları belli ve bu bölgeler zaten primini almış durumda. o nedenle O nedenle buralarda fırsat bir şey bulmanız zor ama yinede sahibinden.com’u takip etmenizi öneririm

12. murat5837

murat5837 Daimi Üye

araçla 15 dakika bile yeter, yeterki 30 dakika üzerinde olmasın.

13. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Basınexpreste çok proje var, Ataköy Bakırköy ve Yeşilköy sahile yakın sayılır

14. murat5837

murat5837 Daimi Üye

o taraflar hiç güzel değil, ama bakırköy güzel, ama bence en iyisi anadolu yakası, avrupa yakasından zeytinburnuna kadar güzel.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş