İstanbul Şişli'den ev almak istiyorum

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında murat5837 tarafından paylaşıldı.

1. murat5837

murat5837 Daimi Üye

Merhaba, ben Şişliden 500.000tlye daire satın almak istiyorum. Benim param sadece 140.000tl yurtdışında yaşıyorum. Bu alacağım ev 2. ev istanbulda. Geri kalan parayı 1 sene sonra vermek üzere anlaştık, yanlız tapuyu hemen vermiyor inşaat firması, sözleşme üzerine yapılacak, ama 1 sene boyunca kiracı otutturacak ve kiracının parasını alabileceğim. Şimdi euro/tl 6.55, 1 sene sonra belli değil ne kadar olacağı, yani ödeyemez durumada gelebilirim belki.

Benim planım, geri kalan parayı yurtdışından kredi çekerek ödemek.

Şimdi size sorum, böyle birşey yapsam dahamı mantıklı olur yoksa 1 sene sonra bütün parayı toplayıp gelip alsammı daha mantıklı olur? Ev fiyatlarının yükselme durumuda olabilirmi? Euro düşerse fiyatlar ne olabilir çıkarsa ne olabilir, bu soruda var.

SERCANC ve özütok bunu beğendi.
  2. ATILLAK

ATILLAK Daimi Üye

Şişli oldukça büyük bir yer neresinden alacaksınız?

3. GülayU

GülayU Yeni Üye

Euro düşmez, bekleyip alabilirsiniz ama türkiyede emlak tama alınacak dönemde. Fiyatlar dip yapmış mütahitler sıkışmış durumda, iyi fiyat aldıysanız neden olmasın.

4. AYŞEMU

AYŞEMU Yeni Üye

Ödemeler devam ederken tapuyu vermemeleri normal ama tapular çıkmış mı? üzerinde ipotek var mı? mütahit firma projeyi tamamlayabilecek mi? Noter satış vaadi sözleşmesini tapuya şerh edebiliyorlar mı gibi soruları sormanız lazım?

5. Komutan Logar

Komutan Logar Yönetici

EURO'da kalmak daha mantıklı gibi görünse de herkes böyle düşününce çıkmayacak döviz de çıkıyor Ülkemize zarar veriyor. Yukarıda da yazmışlar emlak fiyatları dip yapmış maliyetler de tavan yapmış durumda, alacaksanız bence fırsat bir dönem. Kaç m2 ve ne tip bir daire alacaksınız? Kira getirisi nedir?

6. murat5837

murat5837 Daimi Üye

ortalama 85m2, 2+1 sıfır bina, yanlız tek sorunu mutfağın salonda olması, sanki 1+1 gibi yapıyor, yinede salonda, salon olduğunu belli eden idarelik büyüklüğü var,

ve diğer sorunda, 1 yıl beklersem, üsküdara yeter belki, orasıda benim hayalim oldu artık, yani alırsam çok mutlu olacağım bir yer. nasıl bir planlama yapacağımı bilemiyorum.

birde ödeyemezsem, verdiğim parayı geri alma şansım olabilirmi?

mehmet eneskarayiğit bunu beğendi.
  7. RamizE

RamizE Yeni Üye

Verdiğiniz parayı vazgeçtiğinizde kanunen geri alabiliyorsunuz ama mütahitler batarsa geri alma şansınız zor. Fiyat kötü değil, kira getirisi nedir? İçinde gerçek kiracı mı koyacaklar yoksa size kira garantili bir model mi önerdiler? Yani sizin ödediğiniz paradan size kira gibi ödeme yaparlar, 3000 tl'ye kiraya gidiyor derler siz 1500'e kiralayamayabilirsiniz kira garantili model bittiğinde.

8. sevimkayacık

sevimkayacık Yeni Üye

Amerikan mutfak bir tercihtir, küçük daire olduğu için başka şansı da yok bu planın, 85 brütü olan daire nette 50-55 civarında olur, bunun kira getirisi de 1600-1700 TL'yi geçmez yerine göre.

9. HALİTA

HALİTA Yeni Üye

Satış vaadi sözleşmesini noterden yapın, tapuya da şerh ettirin, o zaman sıkıntı yaşamazsınız. Tüm ödemelerinizi resmi kanallardan ve banka üzerinden yapın, elden para vermeyin, neye imza attığınıza bakın, imza attığının her şeyden bir kopya alın. hayırlısı olsun.

10. murat5837

murat5837 Daimi Üye

çok sağolun, ben sözleşmeyi yaptırdıktan sonra imzalamadan önce buraya yüklerim, yardımlarınız için teşekkür ederim

11. murat5837

murat5837 Daimi Üye

yanlız aynı fiyata üsküdar merkezde var, neden şişli daha pahalı oluyor?

12. selatin

selatin Daimi Üye

Elma ile elmayı karşılaştırmak lazım, aynı lokasyonda çok farklı fiyatlarda evler olabilir, direkt olarak kıyaslamak doğru olmaz.

13. GÜLBİNÜ

GÜLBİNÜ Yeni Üye

İki ürünün linki varsa verim kıyaslayalım.

14. murat5837

murat5837 Daimi Üye

şişlideki kapalı garajlı, metrobüse 10 dakika ama tam düz ayak değil ve çok anayollar var,otobüs durakları var taksime, beşiktaş iskeleye, ikiside 6 dakikalık ama çok trafik okuyor ondan 20 dakika, 1. kat, manzarası yok, sadece yol var önünde sakin bir yerde, balkonu yok. üsküdardaki, merkezde mimar sinan mahallesinde, iskeleye 15 dakika yürüme mesafesi, ama eve çıkarken merdüven gibi çıkılması lazım yani insanı yoruyor, ama merkezdesin. daire 2. katta ayrı mutfak, balkonu var, ve manzarası üsküdar şehir manzaralı

ikisi aynı paraya 500.000tl

ama üsküdardaki bu bahsettiğim daireyi malesef kaçırdım, satılmış bile. başka aynı daireler var ama manzarasız

15. murat5837

murat5837 Daimi Üye

Son düzenleme: 21 Haziran 2019
  16. murat5837

murat5837 Daimi Üye

17. murat5837

murat5837 Daimi Üye

Ben bunu çok riskli olduğu için, böyle almıyorum. Para nezaman tamam olursa ozaman. O paraya 1 sene sonra ne çıkarsa artık.

18. HAÇİKO

HAÇİKO Yeni Üye

bu bir satış vaadi sözleşmesi değil, noter bunu onaylamaz.

19. BANUİ

BANUİ Yeni Üye

Şişli Avrupa yakasında olduğu için avantajlı sayılabilir kira getirisi açısından.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş