İstanbul Ofis Piyasası?

Konu, 'Ticari (Ofis-Mağaza-Otel-Avm-Hastane-Fabrika-Depo)' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Özellikle büyükşehirlerde ofis arzı ve talebi artmaya devam ediyor. Ofis kiralama sürecinde tüketiciyi etkileyen faktörler hangileri? Hangi bölgeye yatırım yapmak daha kazançlı?
  JLL’in verilerine göre A sınıfı ofis stoku 2013 yıl sonu ile kıyaslandığında, 680 bin metrekarelik bir artış gösterdi. İnşaatı devam eden projeler de tamamlandıktan sonra toplam A sınıfı ofis arzının 2017 yıl sonunda 6.5 milyon metrekare olması tahmin ediliyor. A sınıfı ofislere talep arttığı halde kiralar metrekare başına 35 Euro seviyesinde seyretmeye devam ediyor. Ofis kiralamalarındaki alışkanlıklara bakıldığında ise yatay ve açık ofislerin rağbet gördüğü gözlemleniyor.

  Hangi bölgelere yatırım yapmalı?
  Ofis kiralamak için yeni trend metro. Metro projelerinin geliştiği bölgelere yatırım artıyor. Kazandırma olasılığı da yükseliyor.
  Yatırımcılar da artık ofis projelerini metro olan ya da planlanan bölgelerde yapıyor. Bu bağlamda İstanbul Avrupa yakasında Maslak, Levent, Seyrantepe-Kağıthane bölgeleri, Anadolu yakasında ise Kavacık, Ümraniye, Kozyatağı-İçerenköy ve Küçükyalı-Maltepe-Kartal hattı öne çıkıyor. 2016 yılında faaliyete geçecek Üsküdar-Sancaktepe metrosu de bölgedeki ofis kiralarına yansımaya başladı.

  İstanbul Gayrimenkul Değerleme Yönetici Ortağı Celal Erdoğdu ise, İstanbul'da ofis yatırımları açısından önümüzdeki dönemde en cazip olacak bölgelerin Atatürk Havaalanına yakın bölgeler, Kağıthane, Bayrampaşa, Göztepe, Maltepe, Kartal ve Pendik olacağını belirtti.
   
 2. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş