İngiltere Konut Piyasası

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  İngiltere'de konut fiyatları neden bu kadar dalgalı?

  [​IMG]

  İngiltere'de konut fiyatları son birkaç on yılda oldukça dalgalı bir hal almıştır. Bir taraftan bu beklenmedik bir şey. İnsanlar bir emtia gibi ev satın almıyor ve satmıyorlar. Ancak, pratikte, konut fiyatları çeşitli nedenlerden ötürü uçucudır.
  • Inelastic tedarik. Ev inşa etmek zaman alır - artan talebin arz fazlasıyla yetişemez. Bu fiyatlar yukarı iter.
  • Kredi koşullarındaki değişikliği. İpotek mevcudiyeti, bankaların ve finansal piyasaların durumuna göre değişebilir.
  • Değişen faiz oranları. Faiz oranları enflasyonun kontrolünde kullanılmaktadır ancak faiz oranlarının yükselmesi talep ve karşılanabilirlik üzerinde büyük etkiye sahiptir.
  • Güvende değişiklikler. Bom yıllarında, ev sahiplerinin izin almasını ve talep etmesini talep ediyoruz. Fiyatlar düştüğünde, insanlar negatif sermaye korkusuyla satın almak istemiyorlar.
  İngiltere ev fiyatları neden bu kadar pahalı?
  [​IMG]
  (Nominal konut fiyatlarını gösteren grafik)

  İngiltere ev fiyatları çok pahalıdır. Kredi sıkışıklığına rağmen, İngiltere'deki evler, 2013'te, 1980'lerde Lawson patlamasının sonuna kıyasla daha düşük fiyatlı.

  [​IMG]

  İpotekli ödemelerin uygun fiyatlılığına bakarsak, bir ev satın almak daha uygun görünür çünkü faiz oranları, 2010'larda 1990'lardan çok daha düşüktür. Ancak, Londra'da ortalama ev fiyatlarının yaklaşık 7 katı olan konut fiyatlarıyla, ilk kez birçok alıcı için bir ev satın almak söz konusu değil. Genellikle ipotek şirketleri 3-4 gelir sağlamış olurlar. Para yatırmak çok zordur. Ev fiyatları neden bu kadar pahalı?

  1. Talep arzdan daha hızlı yükseliyor . İngiltere, giderek artan talebi karşılayacak kadar ev inşa etmede başarısız oluyor. Bu, sıkı planlama mevzuatı ve yeni evler inşa etme konusundaki yerel muhalefetle ilgilidir. Ev bina da kredi sıkışıklığı nedeniyle oldukça zorlandı. Ev arzında daha fazlasını görün


  [​IMG]
  2. Gayrimenkul piyasasına sıkıştırmak . İnsanlar, arz sıkıntılarının yanı sıra, masraflarına rağmen bir ev satın almak için çok uğraşıyorlar. Örneğin, bazı gençler cömert kredilerden veya ailelerinden emlak meraklılığına yardım etmeleri için yardım edebilirler. Londra yurtdışı alıcılardan güçlü talep görüyor; Kırsal kesimde ev fiyatları daha yüksek bastırarak ikinci konut alımını gördü.
  Konut piyasası çöker
  İngiltere'de konut inşalarında bir patlama olursa, İrlanda'ya benzer bir deneyime sahip olabiliriz. Bum yıllarında, İrlanda ev fiyatları% 300 arttı; ancak 2006 ile 2012 yılları arasında ev fiyatları çöktü ve% 50'den fazla düştü. Asıl fark, İrlanda'nın emlak piyasasında bol miktarda ev bırakması nedeniyle rekor sayıda ev inşa ediyor olması. İrlanda patlaması ve büstü . Ayrıca bkz . ABD barınma piyasasındaki patlama ve büst
  Konut piyasası ekonominin geri kalanını nasıl etkiliyor?
  Konut, İngiltere'deki en büyük kişisel servet şeklidir. Ev fiyatlarındaki değişiklikler İngiltere'de hanehalkı serveti ve güven üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ev fiyatları artmaya devam ederse, ev sahipleri evlerini yeniden ipotej yoluyla geçirip fazladan hisse senedi harcamak yoluyla ekstra para kazanabilirler (bu, 1980'lerin ve 2000'lerin patlamasının bir özelliği idi). Bu nedenle, artan konut fiyatları tüketici harcamalarını artırma eğilimindedir. Bununla birlikte, insanlar düşen konut fiyatlarını görürlerse, yeniden ipoteğe alma kapasitesini kaybederler ve aynı zamanda tüketici güveninin düşmesi eğilimi azalır ve harcamalar azalır. 2009 ve 1990'da düşen konut fiyatları, bu dönemlerin durgunluğuna katkıda bulunmada kilit faktörler oldu.

  Konut piyasasına devlet müdahalesi
  İdeal olarak, hükümet konut piyasasındaki piyasa başarısızlığının üstesinden gelecektir. Bu aşağıdakileri içerecektir:
  1. Temel kıtlığın üstesinden gelmek için arzın arttırılması.
  2. Yeşil kemer topraklarının korunması
  3. Minimum ev inşa standartlarının sağlanması ve kiracılar için adil bir anlaşma sağlanması
  4. Ev fiyatlarındaki oynaklığı önlemek istemek.
  Ancak, 1 ve 2 çatışma. Hükümet yeni evler inşa etmek istediklerini söylüyor ancak bu genellikle siyasi olarak popüler değil; yeni evlerin inşasına karşı yerel protestolar. Hükümetler genellikle hükümet destekli ipotek yoluyla ilk kez alıcılara yardım etmeye odaklanırlar - ancak ev fiyatlarının çok pahalı olması ve temel borç sorunlarının çözülmemesi nedeniyle bu durum eleştirilmektedir ve yalnızca daha fazla borç seviyesi teşvik etmektedir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş