Hindistan'da Gayrimenkul

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Hindistan'da Emlak
  Hindistan hükümetinin küreselleşmesi ve destekleyici politikalarının artmasıyla birlikte, Hindistan gayrimenkulleri yatırımcılardan ve geliştiricilerden büyük ilgi gördü. Ülkenin GSYİH'sına yaklaşık% 6.3'lük katkı yaparak istihdam yaratmada ikinci sırada yer almaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki, önümüzdeki on yılda sektör, mevcut 4 milyar ABD Doları'ndan 25 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırıma erişebilir. Bu büyük yatırımın birçoğu, halkın gelirinin artması, kentleşmenin artması, kentlere göç, altyapı geliştirme, çekirdek ailelerin eğilimi ve artan konut talepleri gibi faktörlere atfedilebilir. Ayrıca, bu yüksek yatırım girişi ile 2020 yılına kadar yıllık ciroların 180 milyar ABD doları seviyesine çıkabileceği tahmin edilmektedir.

  2020'ye kadar piyasanın dinamikleri : Yatırımcı dostu hükümet politikaları ve banka kredilerinin kolay bulunması, artan gelir ve halkın artan yaşam koşulları ile kentsel alanlarla sınırlı olan gayrimenkuller bir zamanlar daha küçük kasabalara doğru ilerliyor. Sektör, sanayi, ticaret ve konut alanları gibi birçok alanda gelişme kaydetti.

  Sektörün, yıllık gelirlerinde yıllık% 11,6'lık bir büyüme oranına sahip olduğu tahmin ediliyor ve bu rakam 2020 yılına kadar 180 milyar ABD $ 'na, mevcut 66,8 milyar ABD doları seviyesinden. Bu,% 40'lık genel genişleme nedeniyle birinci kademe şehirlerde CAGR'ın (% 19) büyük bir büyümesine bağlanabilir. Günümüzde, bu şehirlerin ülkedeki ticari alanlara yaklaşık% 50 oranında talebi var. Bu eğilim, yakın gelecekte diğer 2. sınıfa kadar olan şehirleri de kapsayacak şekilde genişletilebilir.
  Alışveriş merkezi arz taleplerinde, Delhi-NCR tek başına ülkenin taleplerinin% 30'una katkıda bulunuyor. Diğer üst şehirler ile birlikte, önümüzdeki bir yılda yaklaşık% 53'lük bir artış bekleniyor.
  Gayrimenkul sektörünün önümüzdeki 4-5 yıl içinde yıllık bazda% 15 oranında büyümesi ve bunun da tahmini% 12-13 GSYİH büyümesine karşılık gelmesi bekleniyor. Bu, 2020 yılına
  kadar 544,73 milyar ABD doları olarak genel bir büyümeye neden olabilir. Bir gayrimenkul danışmanlığı olan Knight Frank India raporuna göre, ofis stokunun 2020 yılına kadar yüzde 40 oranında artarak 642,2 milyon m2'ye ulaşması beklenmektedir. Bunun nedeni, Asya pazarında Hint pazarı tarafından sunulan rekabetçi süreç. Raporda, ülkedeki şehirlerin aynı zamanda rekabetçi fiyatları aynı anda koruyarak hızlı kira büyümeleri olabilir.

  Wakefield & Cushman'ın raporuna göre lüks perakende alanı bu periyotta yaklaşık% 1.4 katkıda bulunuyor. Mumbai ve Delhi metropoliten şehirleri, lüks perakendeciler için arzulanan yerler olmaya devam ediyor.

  Hint nüfusunun 2020 yılına kadar nüfusun% 36'sının kentsel alanlarda yaşamasıyla 1,38 milyar olacağı tahmin ediliyor. Bu nüfus gayrimenkul ve kalite altyapısı için daha fazla talep edebilir. 2020'ye kadar tüm inşaat mühendisliği çalışmalarında yaklaşık 95 milyar sq.ft arazi gerekli olabilir. Bu, her yıl yaklaşık 8,7 milyar metrekarelik arazinin inşasını gerektirir. Buna göre yaklaşık 123 milyon insan, inşaatta yardımcı olması için profesyonel arıyor. Önümüzdeki yıllarda 4 milyon inşaat mühendisinin, 400.000 mimarın ve 120.000 planlamacının tahmin edilmesi gerekiyor.
  2020 yılına kadar ülkede gayrimenkul sektörüne büyük katkıda bulunacak çok az yatırım aşağıda
  listelenmiştir : 'Godrej Properties Ltd, 2020 yılına kadar ülke genelinde 15 projeye 1.44 milyar dolar civarında yatırım yapmayı planladı.

  Çok uluslu bir insan kaynakları firması olan Aon Hewitt, Unitech Ltd.'nin Tahmini US $ 128.17 milyon BT Özel Ekonomik Bölgelerini geliştirmek için yaklaşık 800.000 m2 araziyi kiraladı. Yaklaşık 100 milyon ABD doları tutarındaki kazıklar, Pune tarafından özel amaçlı araçta getirildi . NRI. Bu, şehirde Dünya Ticaret Merkezi ve Trump Towers'ın geliştirilmesi için kullanılır.

  'Altyapı Kiralama ve Finansal Hizmetler (IL & FS) Ltd, Emaar MGF'den Gurgaon'daki yerleşim alanlarının geliştirilmesi için 39.17 milyon ABD doları tutarında bir çalışma imzaladı.
  Sofitel, lüks otel zinciri olarak bilinen Accor grubu, ülke genelinde yaklaşık 10 yeni iş alanına başlamayı planlıyor.

  'ABD merkezli asansör üreticisi olan Otis, Hindistan pazarındaki faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor. Şirket, Delhi ile Haydarabad metrosu ile çalışıyor ve şirketle yaklaşık 200 civarında yürüyen merdiven var.

  Devlet tarafından uygulanan stratejiler: Ülkedeki mevcut DYY politikası inşaat geliştirme sektöründe tam bir yüzdeye izin vermektedir. Sanayi Politikası ve Geliştirme Departmanı (DIPP), sektörde daha fazla yatırım yapmak için doğrudan yabancı yatırımlarda diğer normları azaltmayı planlıyor. Bu tür bir inisiyatif, 100 milyon ABD Doları'ndan 5 milyon ABD Doları'na ve Hintlilerle 5 milyon ABD doları olan 2.5 milyon ABD Doları'na ortak girişim için, 100 adet yan kuruluş için asgari sermayeyi azaltmaktır.
  Konut ve Kentsel yoksulluğun Azaltılması Bakanlığı (MHUPA), kent yoksullarına konut imkânı sağlayarak bu yönde de girişimler başlattı. Amiral gemisi programı Jawaharlal Nehru Ulusal Kentsel Yenileme Misyonu (JNNURM) tarafından bakanlık, bu girişimi birçok şehirde başarıyla uygulayabiliyor.
  Sendika dolabı, düzenleyici otoriteyi bu sektöre verimli hale getirmek için 2013 yılında Gayrimenkul (Düzenleme ve Geliştirme) Tasarı adlı bir yasa tasarısını onayladı. Buna göre, uyuşmazlıklara hızlı karar verilmekte ve sektörde sistematik bir büyüme kaydedilmektedir.

  Muhtemel seçenekler: McKinsey Global Institute (MGI) tarafından 'Hindistan'ın kentsel uyanışı' raporuna göre, ülkenin giderek artan kentleşme ve küreselleşmeye ayak uydurmak için önümüzdeki 20 yıl içinde 1.2 trilyon ABD doları civarında bir yatırıma ihtiyacı var.
  Nüfus arttıkça, sağlık ve eğitim alanlarına yönelik alan talebi de artıyor. Turizm endüstrisinin gelişmesiyle ülkeye gelen yabancı yolcuların sayısı giderek artarak servis binalarına olan talep arttı. Önümüzdeki yıllarda tüm önemli turistik yerlerde bu talebin yaklaşık 50000 yeni oda artacağı tahmin edilmektedir.

  Öneriler: Hindistan
  emlak piyasası hala başlangıç aşamasındadır ve gelişme açısından büyük bir potansiyel bulunmaktadır. Piyasa tahminleri de kabarcıkların patladığına işaret etmiyor. Önümüzdeki yirmi yıldır en azından sınırsız bir büyüme göstermektedir. Bunun nedeni, dış kaynak kullanımı işi, kentsel evler ve ticari binalar için büyük talep yaratacak kadar genişlemiştir. Perakende pazarının Walmart, Reliance, Bharati gibi büyük oyuncularla artan payı gayrimenkul için daha fazla talep yarattı. Bu büyümeye devam etmek için, Hükümet, sektöre değer yaratan sanayileri teşvik etmek için yeterli kaynağa sahip olduğundan emin olmalıdır. Hükümet ayrıca, Özel Ekonomik Bölgeler (SEK) ve sanayi parkları gibi alanların geliştirilmesi için vergi kanunlarını ve diğer kuralları hafifletmek zorundadır. Dengeli bir siyasi senaryo, yabancı yatırımcıların doğrudan yabancı yatırımın etkin bir şekilde kullanılması için gereklidir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş