Hannover İlkeleri

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında KENAND tarafından paylaşıldı.

 1. KENAND

  KENAND Daimi Üye

  1. Sağlıklı, destekleyici, farklı ve sürdürülebilir bir durumda birlikte yaşamak için insanlık ve doğa haklarında ısrar etmek.

  2. karşılıklı bağımlılığı tanımak. İnsan tasarımının öğeleri, her ölçekte geniş ve çeşitli etkileri olan doğal dünyayla etkileşime girer ve ona bağlıdır. Tasarım efektlerini, uzaktaki efektleri tanımak için genişletin.

  3. Ruh ve madde arasındaki ilişkilere saygı gösterin. Toplumsal, konut, endüstri ve ticaret de dahil olmak üzere insan yerleşiminin manevi ve maddi bilinç arasındaki mevcut ve gelişen bağlantılar açısından tüm yönlerini ele alın.

  4. Tasarım kararlarının insan refahı, doğal sistemlerin canlılığı ve birlikte yaşama hakları üzerindeki sonuçlarının sorumluluğunu kabul etmek.

  5. Uzun vadeli değere sahip güvenli nesneler oluşturun. Gelecekteki nesillere, ürün, süreç veya standartların dikkatsizce oluşturulmasından kaynaklanan potansiyel tehlike yönetimi veya ihtiyatlı yönetimi ile ilgili gerekliliklerle yüklenmeyin.

  6. Atık kavramını ortadan kaldırır. Ürünlerin ve süreçlerin tam yaşam döngüsünü değerlendirip optimize edin, atıkların bulunmadığı doğal sistemlerin durumuna yaklaşın.

  7. Doğal enerji akışlarına güvenin. İnsan tasarımları, yaşayan dünya gibi, yaratıcı güçlerini kalıcı güneş enerjisinden elde etmelidir. Bu enerjiyi sorumlu kullanım için verimli ve güvenli bir şekilde birleştirin.

  8. Tasarımın sınırlamalarını anlayın. Hiçbir insan yaratımı sonsuza kadar sürmez ve tasarım bütün sorunları çözmez. Yaratma ve plan yapma, doğa karşısında alçakgönüllülük yapmalıdır. Doğayı bir model ve mentor olarak ele almak, kaçırılmak veya kontrol altına almak için bir rahatsızlık olarak değil.

  9. Bilginin paylaşılmasıyla sürekli iyileştirme arayışı. Meslektaşları, patronları, üreticileri ve kullanıcıları arasında uzun vadeli sürdürülebilir düşünceleri etik sorumlulukla ilişkilendirmek ve doğal süreçler ile insan faaliyetleri arasındaki bütüncül ilişkiyi yeniden kurmak için doğrudan ve açık iletişimi teşvik edin.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş