hacizli evim mahkeme kararıyla satılamıyor ve benim borca faiz işliyor

Konu, 'Gayrimenkul Hukuku' kısmında ankaralı1453 tarafından paylaşıldı.

?

hacizli evim mahkeme kararıyla satılamıyor ve benim borca faiz işliyor

1. maaşına haciz gelir

oy sayısı 4
    80.0%
  2. maaşına haciz gelimez borcu devlet öder

oy sayısı 1
    20.0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. ankaralı1453

ankaralı1453 Yeni Üye

Selamunaleyküm arkadaşlar 2016 yılında konut kredisiyle ev aldım, 30 000 cepten verdim ve 83 000 kredi çektim eşimle 2017 yılında boşandığımız için kredi borçlu evin yarısını istedi bende taksitleri ödemedim(ödeyemedim) banka 86000 borçla içraya verdi ve ev hacizli ama eski eşimin açtığı mal paylaşım davasından dolayı evin satışına tedbir kararı verildi. Banka evi satamıyor ama benim borca temerrüt faizi işliyor; bir gün mahkeme bitip ev satıldığında evin satışı senin borcunu kapatmadı deyip maaşıma haciz gelme ihtimali varmı?? Ben konut kredileri devlet garantörlüğünde olduğu için haciz olmaz diye düşünüyorum.

Başından böylebir olay geçen varmı?? bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler... 5066904676

2. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Tapu üzerinde banka ipoteği olduğu için eşiniz de bu borcun yarısına ortak olmak zorunda. Bunu bilerek mi yarısını istiyor yoksa ben yarısını alayım nasılsa taksitlerini öder dur mi düşünüyor? Bu şekildeydi artniyet var

3. Devletin banka kredisine garantör olması böyle bir şey değil, borç sizin borcunuz, devlet sizin borcunuzu ödemez.

4. SEBNEMA

SEBNEMA Yeni Üye

Bu çok nadir görülecek bir durum, kimsenin başından böyle bir şey geçtiğini sanmıyorum.

Mahkeme süreçleri sonunda ev satılır, banka parasını alır, üzerine para kalıyorsa eşinizle aranızda pay eder. Eğer o dönemde işleyen faiz ana para vs evin satış değerinin üzerinde olursa banka bu parayı alır ve size tekrar icra takibi başlatır sizden kalan borcu almak için.

Benim önerim bu durumu eşinize izah edip bir protokol yapın davayı geri çeksin, ev satılabilir hale gelsin, daha fazla faiz işlemesin. Ev satılsın ve herkes hakkını alsın, yoksa daha fazla zararlı çıkarsınız

5. ŞUURİB

ŞUURİB Daimi Üye

:))

Hocam devletin senin borcuna garantör olacağını nasıl düşünürsün ya, böyle bir şey olsa bizim millet bir kuruş kredi öder mi? Bu iş bankanın batması durumunda bddk nın verdiği garantörlük

6. OSMAND

OSMAND Yeni Üye

Hocam avukatın yok mu? Kimse sizi yönlendirmiyor mu? Devlet benim borcuma garantör diye kredi ödemesi yapmamayı ilk defa duyuyorum

7. argu

argu Yeni Üye

Kredi taksitlerini ödersin, bankaya dekontları ibraz edersin, bu ödemelere istinaden hakim bir karar verir, eşinizle görüşüp uzlaşmaya varın yoksa ev elden gider ve üzerine de yine borçlu çıkarsınız

8. mamur

mamur Daimi Üye

Hocam maaşla kurtaramayabilirsin, maaşın belirli bir kısmına kadar haciz koyabiliyorlar ama ev, arsa, araba yani üzerinize ne varsa haciz ya da tedbir koyabilirler, bu işleri bir avukatla takip etmenizi öneririm

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş