Genel Ekonomi Denemesinde Kira Değerlerini Etkileyen Faktörlerin Gözden Geçirilmesi

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Bu yazının amacı, Nijerya'daki bir ticari emlak piyasasının kiralama değerlerinin belirleyicilerini açıklamak ve kiralık havanın görünümünü vurgulamak ve neden böyle olduğunu açıklamaktır. Makalede emlak piyasasının genel bir incelemesi ile başlıyor ve sonraki bölümde Nijerya üzerinde duruluyor. Ayrıca, volatilitenin genişliğinin emlak sektörüne göre değişiklik gösterdiğini de açıklıyor. Makale, bu ilgili faktörlerin Nijerya'daki farklı sektörlerdeki emlak yatırım kararlarını nasıl etkilediğini tartışıyor. Bu çalışmada konut sektörü, Nijerya'da ticari emlak piyasasının giderek büyüyen bir sektörü olarak seçilmiştir.

  Afrika'da en kalabalık ülkelerden birisi Nijerya'dır ve dünyada sekizinci sırada yer almaktadır. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Dairesi -Popülasyon Bölümü tarafından yapılan 2009 tahmini ile ilgili olarak, Nijerya konut meydan okuması çok büyüktür ve yeterli dikkati istemektedir. Halkın çoğunluğu kiralanmış evlerde yaşıyor ve mevcut istatistiklerden% 89'unun bu durumda olduğunu gösteriyor. Nijerya'da özellikle Lagos Devleti'nin nüfusu 15 milyon, konut sakinlerinin% 70'i kiracı ve konut talebinin yaklaşık 2.25 milyon olduğu tahmin edilmektedir. Konutlar için talep artmakta olup arz düşüktür. Mevcut barınaklardan bazıları özel geliştiriciler tarafından sağlanır ve kira, kiracı aylık gelirlerin% 55 - 75'ine kadar çıkabilir.

  Yukarıdaki amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için Makale, Ders Kitabı, Ders notu, çevrimiçi bilgi ve dergiler gibi kaynaklardan kaynak incelemesi yapılmaktadır. İlgili kaynakların analizi detaylı olarak verilmektedir. Ayrıca grafikler, grafikler ve bazı istatistikler kullanılır. İlgili ve uygun referanslar sağlanmıştır.

  Çalışmanın sonucunu kısaca belirtiniz

  Seçilen pazarı daha verimli hale getirmek için çalışma sonuçlarına dayanarak yapmak istediğiniz önerileri / tavsiyeleri kısaca belirtin

  Genel olarak kiralık değerleri etkileyen faktörlerin gözden geçirilmesi
  Birçok pazarda kira değerlerini etkileyen birçok faktör vardır. Faiz oranı, Enflasyon, Ekonomiklik, Altyapı, Devlet Vergisi, arz ve talep.

  Â
  Genellikle, kiralanabilen gayrimenkuller ticari mülk olarak kabul edilir ve bunlar, Nijerya'daki Landlords ve yatırımcılar için de büyük bir gelir yaratan konutları hariç tutmayan Bürolar, Perakende ve Endüstriyel mülklerdir.

  Referans ile: makroekonomi ders notu (2012) "Konut insanları barınak gerekliliğine ve herhangi bir yerde sosyal olanaklarıyla yaşamak zorunda olduğu için önemlidir.Ancak gelişmiş dünyada çoğu hanehalkı temel ihtiyaçlardan daha fazlasını tüketmektedir ve aslında tüketim ölçeği Birçoğu lüks bir mal olarak tanımlanabilir.Evinizi kullanan çoğu ülke, bir yatırımdır.Bu nedenle konut tüketim ve yatırım olabilir Bazı haneler kamu (sosyal) bir ev sahibinden kiralanacak, ancak bu rakamlar dünyanın dört bir yanına düşüyor.

  Almanya'da işgal oranı sadece% 43, ancak Avrupa Birliği'nin geri kalanında yarı yarıya ve İngiltere'de% 69 dolayında. Avrupa'da işgalci oranı en yüksek olan ülkeler Yunanistan (% 76), İspanya (% 78) ve İrlanda (% 79).

  Batı Avrupa'nın dışında, büyük gelişmiş ülkelerdeki mülk sahipleri konut stokunun en az% 60'ını oluşturuyor. Bu gelişmekte olan birçok ülke için de geçerlidir "dedi.

  Hong Kong mülkünde ve varlık fiyatında Hong Kong sakinlerinin ve ayrıca Hong Kong hükümetinin önemli bir endişesi vardır. 2008 yılından bu yana küresel mali krizin yaşandığı bir dizi ekonomi genişletici mali tedbirleri uygulamaya koymuş ve para politikalarını hafifleterek küresel likiditeyi artırmıştır (2010-11 Bütçesi).

  2012 yılında Avrupa'da egemen borç krizinin etkisi, Hong Kong konut fiyatlarında ılımlı bir düşüş getirdi. Bununla birlikte, Mali Sekreter hâlâ Hong Kong vatandaşlarını hatırlattı: "Emlak piyasasının son zamanlarda istikrara kavuşmasına rağmen, düşük faizli çevre devam ediyor ve gelişmiş ülkeler, tekrar durgun ekonomilerini artırmak için niceliksel kolaylaştırıcı politikalara başvurabilirler. Emlak piyasasının sağlıklı ve istikrarlı gelişimini kolaylaştırmada etkili olduğu kanıtlanmış bir stratejiye devam etmelidir. " (2012-13 Bütçesi)

  Leung, Chow ve Han (2008), Hong Kong'daki emlak fiyatlarının kısa vadeli ve uzun vadeli belirleyicilerini araştırdı. Yaptığımız araştırmalar, kişi başı GSYİH, reel faiz oranı, arsa arzı miktarı ve konut yatırım deflatörü, Hong Kong emlak fiyatlarının uzun vadeli belirleyicilerindendi.

  New York'a özellikle dikkat eden Amerika Birleşik Devletleri, sakinler kendilerini "yaşamak / çalışmak için" iyi "yerler haline getirmek için milyonlar harcadı. Bu başarılıydı. Ayrıca, Washington, DC ve NYC gibi kentsel alanlar, üst ve üst nüfuslarda büyük bir büyüme görüyor. Bu da kira dahil olmak üzere her türlü mal ve hizmete olan talebi artırıyor.

  Bir yerleşim yeri, dayanıklı bir varlıktır. Her türlü yatırım gibi, konut yatırımcıları da hem böyle bir yatırımın faydasını hem de fırsat maliyetini göz önünde bulundurmak zorundadırlar. Kira mülkiyetini akılda tutmak, bir kâr yapma girişimidir. Geçen on yılın birçoğu için, kolay kredi sayesinde birçok kişi ev kiraları satın almasına izin verdi veya durdu. Şimdi hepsi bitti ve ipotek almak birçok insanın imkânsız hale gelmesine neden oldu, orada kiralık konutlara olan talep artmaya başladı. Birçok pazarda da unutmayın çünkü kooperatifler ve kınamak da dahil olmak üzere özel evler için talep çok büyüktü (konut kredisi tarafından harekete geçirildi) kiralık konut binası gecikmeli. Bu yüzden birçok alanda sadece talebe uyacak yeterli kiralık konut bulunmuyor.

  .
  Hangi faktörler bugün piyasa durur ve kiralık mülk sahipleri için bu iyi haber veya kötü haberler, kiralık pazarı etkiler. Başlıca faktörlerin bazıları analist (Right Rent 2012) elde kanıtladığı gibi aşağıdaki tartışmada bakılırsa, .

  1.2.1 Uygunluk
  En büyük kişi mülk satın almaya gücün olup olmadığını bugün genç insanların bir çok mülkiyet merdiveni almak için göze alamaz, böylece bu daha çok sayıda insan mülk kiralama ve daha fazla sayıda yeni inşaat anlamına gelecektir Ya da ilk kez alıcı evleri ya da daireler mülk geliştiricileri tarafından satın alınmaktadır. Mevcut pazarla ilk kez alıcılar mülkiyet merdivenine çıkmak için para harcamak için daha zor ve daha fazla şey keşfediyor, daha fazla kişi daha uzun süre mülk kiralıyor ve emlak fiyatları yükselmeye devam ediyor , Hepsi son birkaç yılda görüldüğünden daha yavaş olmalı.

  1.2.2 Faiz Oranları
  Kira pazarı içindeki kişilerin sayısına katkıda bulunabilecek bir diğer faktör faiz oranlarıdır. Bu, kiralık pazarı nasıl etkiler? Yüksek veya düşük faiz oranları kiralık pazar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Faiz oranları Önemli ölçüde yükselirse, bu pazarda büyük bir değişime neden olur, önce ev sahiplerine olan etkisi yüksektir, mülkiyet üzerindeki mortgage değerleri artar (sabit bir oranda değilse) kiralama değerleri artar ve faiz oranının ne kadar yüksek olabileceğine bağlı olarak Mortgage ödemelerinde artış veya kiralık fiyatlarda bir artış nedeniyle mülkiyet, mülk satan ev sahipleri kiralama insanların sayısını artırmak için yol açabilir market. üzerinde büyük bir etkisi.

  1.2.3 Arz ve Talep
  Herhangi bir sektörde arz ve talebin piyasanın performansı üzerinde önemli bir faktör olduğu, çok fazla birinin ve diğerinin yetersiz olması problemlere neden oluyor. Kiralama piyasasında çok fazla ev kiralık ve yetersiz talep düşüşüne neden olacak Mülkiyet için kiralama fiyatlarında, kiralık mülkler için olumsuz bir talep, pazardaki mülkleri kiralamak isteyen ya da pazarda yeterli kiralık mülk değilse, çoğu zaman mülkün kiralama değerlerinde yükselişe neden olacaktır.

  1.2.4 Bugün Pazar Nasıl Olur
  Bugünkü mevcut pazar durumu ilginç, son 5-10 yılda emlak fiyatları dramatik bir şekilde İngiltere'de yükseldi, yükseliş yavaşladı ancak continue. Bu göze alamıyor pozisyonunda ilk kez alıcılar bıraktı Farklı nedenlerle bir dizi mülkiyet merdiveni almak için. Bunlardan bazıları kişisel borç artışı, öğrenci kredileri, kredi kartları veya kişisel loans. istihdam oranının üzerinde mülkiyet değeri yolunda artış zammı artar Öncelikle minimum% 5 mevduat ve ikincisi aylık ipotek ödenekleri göze alamıyor olma konumunda mülkiyet merdiveninde olmayan kişilerin çoğunu terk etti. Burada insanlara açık olan tehlikeler, ipotekle kendilerini gerginlik içinde olmaktan fazla 5 Onlarin cari kazançlari veya% 100 ipotek,Faiz oranlarında küçük bir sıçrama bile bu insanlar etkiler. Talep için kiralık emlak arzı şu anda iyidir, mülkiyet doldurmak için kiracı vardır, her zamanki gibi pazardaki daha iyi mülkiyet doldurulur ve bazı bölgeler diğerlerinden daha yüksek talep görür. .

  Şekil 1: Gerçek kira yıllık yüzdelik değişimi
  Şekil 2: RRPI UK - İngiltere'nin Bütünü İçin Ortalama Kiralama Fiyatları

  Http://www.rentright.co.uk/public/charts/ChartPic_000084.png?204ce2a6-c638-4db3-b2e8-5a6b3da35053

  Kaynak: Kira Hakkı (2012), 'Kiralama değerlerini etkileyen faktörler' http://www.rentright.co.uk/rrpi.aspx, en son 18 Ekim 2012'de erişildi.

  1.3 Nijerya konut emlak piyasasının gözden geçirilmesi
  Bu bölüm, giriş bölümünde belirtilen çalışma alanı ile ilgili aynı / benzer faktörleri tartışmalıdır

  1.3.1 Talep

  1.3.2 Tedarik

  Politik meseleler

  Yolsuzluk

  Spekülasyon

  1.4 Kira değerindeki oynaklığın yatırım kararına etkisi
  Olumsuz etkiler - sermaye uçuşu - örneğin Dubai'ye yatırım yapacak insanlar
  İstikrarsızlık ve kiracıların aşırı şarj edilmesi
  Olumlu etkiler
  1.5 Özet ve Sonuç
  Burada, belirlenen temel noktaları özetlemeli ve seçtiğiniz çalışma alanı / pazarda pazarın nasıl daha verimli hale getirilebileceğini açıklamak zorundasınız.

  Bu akılda kira pazarı için iyi bir haber bugün mülk satın alma viskoz döngüsü nedeniyle daha önce yıllarca kiralık konaklama kalıyorsun çok sayıda var.Eğer ev sahipleri mülklerini devam ettirebilir ve direne Mülklerinin artış değerlerinde hızlı nakit satma cazibesi, emlak fiyatlarındaki düşüşe neden olmaz, o zaman kiracılar her zamankinden daha uzun süre mülkte kalmayı ve daha fazla insanın her zamankinden daha fazla mülk kiralamasını bekleyebilirler Büyük soru zaman değişecektir ve eğer öyleyse when.Â

  Kira hakkı Emlak Kiralama Portalı, RRPI (Konut Kiralama Fiyat Endeksi) kullanılarak kira fiyatlarının istatistiksel analizini ve kira değerlerinde yapılacak herhangi bir artış ve azalışı sağlayacak ve bu durum piyasada önemli değişiklikler olması halinde gözetim altında olacaktır.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş