Eminevim Nedir?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Kendileri kendilerini şu şekilde tarif ediyor:

  Eminevim Türkiye'de ve Dünya'da bir ilki gerçekleştirmiştir. Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır. Eminevim sisteminin bir adı da Elbirliği Sistemidir.

  Bir nevi altın gününün kurumsal hale getirilmişi diye gibi düşünebilirsiniz, sıra size gelene kadar altın almaya devam. Faizsiz sistem diyorlar. Türkiye gibi yerlerde çalışır ve çalışıyor da. Saadet zinciri gibi duruyor ama bunu kabul etmiyorlar, tamamen matematiksel ve mantıklı bir sistem olduğu konusunda iddialılar. Sadece dindar kesimi değil, her kesimi hedeflediklerini söylüyorlar ve bu şekilde müşterileri de var. Sitelerinde yazmıyor ama kefil istiyorlar, memursa 1 kefil, çalışansa 2 kefil olacak.

  Rakamlarla anlatacak olursak:

  100.000 tl değerinde bir ev için siz her ay 1.000 tl ödüyorsunuz. Bu ev için sisteme organizasyon parası 6.900 tl ödeyeceksiniz.

  Evi kurada kazanıp ilk siz alırsanız ilk taksit 1.000 tl 2. taksitten itibaren 1.300 tl sabit ve toplamda 129.700 tl ödeniyor.

  Evi kurada en son olarak alırsanız yani 50. taksitte (sözleşmeleri gereği taksit sayısının yarısında sizi ev sahibi yapıyorlar) 1. ay 1.000 tl daha sonra 900 tl. daha sonra 890 tl diye 50. takside kadar iniyor (ortalama 750 tl) ve 51. taksitte 1.300 tl olacak şekilde 50 ay daha ödeniyor. Toplamda ise 102.500 tl ödeniyor. Bu en avantajlı model. Ancak 50 ay boyunca kira alamıyorsunuz yada kirada oturuyorsanız (4 yıllık enflasyon farkı ile birlikte 500 x 50 = 127.500 tl ödemiş oluyorsunuz.

  Son olarak evi 100. taksidi ödedikten sonra alırsanız, diğer 99 katılımcı sizi desteklediği için toplam miktar 60.000 tl oluyor ve 8.5 yıllık kiranız ortalama 600 x 100 = 60.000 toplamda 120.000 ödüyorsunuz.

  Enteresan görünüyor, 2008 den beri devam ettiğini söylüyorlar, saadet zinciri değil demekki, yoksa patlaması lazımdı bu kadar sürede.
   
  ArGe bunu beğendi.
 2. malkara lordu

  malkara lordu Daimi Üye

 3. malkara lordu

  malkara lordu Daimi Üye

  Nitelikli konut projesi de uretiyorlar ama bir bilgim yok . Kurtköy ve Beylikdüzü tarafinda yaptilar diye biliyorum ancak çalışma sistemi yada ödeme planlari konusunda vasatim. Bilgisi olan paylaşsın lütfen
   
 4. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Emin Şirketler Grubuna ait konut satan markası eminevim. İstanbul'un farklı lokasyonlarında projeleri var. Biraz daha geniş bir kitleye erişebilmek adına da ciddi çalışmaları var, yakında isimlerini daha çok duyuyor olabiliriz.
   
 5. İlk olarak Emin Otomotiv ile başladılar diye biliyorum, eğer öyle ise tutunca gayrimenkulede yatırım yaptılar. @malkara lordu nun dediği gibi birevimde aynı sistemde satış yapıyor. Bir dönem Fuzul İnşaat'ta aynı şekilde İstanbul'un farklı noktalarında satış ofisleri kurmuşlardı. Ama Fuzul'ün kuruş sebebi nakit toplayabilmekti ve şuanda o nakitle belkide Gaziosmanpaşa'da proje çıkabiliyorlar ;)
   
 6. Emlak Haber

  Emlak Haber Yeni Üye

 7. ŞULEÖ

  ŞULEÖ Yeni Üye

  M2 birim fiyatları 2000-3000 TL bandında üretilen konutların (otomobil tarafları da var) satışını dar gelirli kesime banka ya da finans kurumlarına bulaştırmadan yapan bir sitemdi. Şöyleki adam aylık 1000-2000 TL ödeyebiliyor, bunu sürekli olarak ödüyor ve bir havuzda bu para birikiyor, yapmış oldukları projelerden de kurayla ilk bir kaç ayda ya da 30-40 ay sonra konutu teslim ediyorlardı. Şimdi maliyetler arttı, nasıl yapıyorlar bilemiyorum.
   
 8. Türkiye'de ilk olarak 1991 senesinde hizmet vermeye başlayan Eminevim sistemi konut alımlarının yanı sıra işyeri ve arsa yatırımlarının faizsiz olarak satın alınmasını sağlayan özel bir sistemdir. Ülkemizde bu sistemi uygulayan ilk kurum olan Eminevim sistemi kurulan gruplar içerisinde el birliği ile faiz ödemeden konut alımlarını finanse etmek üzere kurulmuştur.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş