Emaar - BAE

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

1. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Kurumsal yönetişim, bir şirketin yönünü ve performansını belirleyen ekonomi ve ilişkilerin birleşmesidir. Amacı, kurumsal yapı içerisinde hesap verebilirliği ve etkinliği artıracak kaynakları optimize etmektir. Çoğu şirketin kurumsal yönetişimi, şirket yönetimine ve çalışanlarına yönelik politikalar oluşturan ve geliştiren yönetim kurulları tarafından belirlenir. Yönetim kurulu, hissedarlara ve müşterilere şirketin sonuçlarını sağlamaktan sorumludur. Bu yazıda EMAAR'daki kurumsal yönetişim ile onun küresel zorluklarını tartışacağım.

Emaar Birleşik Arap Emirlikleri
    Bu yazıda BAE gayrimenkul piyasasının en önemli oyunculardan biri olarak kabul edilen ve gelişmekte olan sektörün öncüsü olarak kabul edilen Emaar üzerinde duracağım. Son on yılda Emaar, Dubai Mall, Burj Khalifa, The Meadows, Emaar Towers gibi birçok mega projeye imza attı ve Dubai yeni imajını GCC ve Orta Dünya'nın turizm ve finansal operasyon merkezi olarak geliştirmeye yardımcı olan birçok projeye imza attı. Doğu

Şirket geri Alan EMAAR
    BAE'de gayrimenkul sektörünün gelişmesi petrol sonrası ülkedeki hızlı ekonomik büyümenin doğrudan bir sonucu olarak görülüyor ve ülke büyüme ve gelişme boyutunu yansıtıyor. EMAAR, BAE gayrimenkul gelişiminde önemli bir rol oynayan kilit şirketlerden biridir [ 1 ] . EMAAR, Dubai'nin önde gelen şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor ve şehri uluslararası turizm haritasına koyan yeni Dubai imajının yaratılmasında önemli bir rol oynamaktadır; EMAAR mega projeleri (Burj Khalifa, Dubai Çeşmesi, Downtown Marina, Göller, Dubai Alışveriş Merkezi, vb.) Şirket başarısı için gerçek bir gösterge olarak görülüyor. EMAAR, büyümenin ve başarının inovasyona ve projelerin değerine ve kalitesine olan bağlılığına dayandığına inanıyor. "Dubai'nin hızlı büyümesine paralel olarak, EMAAR, 1997'de kuruluşundan bu yana Emirlik'teki manzara ve yaşam biçimlerini şekillendiriyor. Sadece ev inşa etmekle kalmaz, EMAAR, ev satın alan kişilerin yaşam tarzı ihtiyaçlarının tamamını karşılayan katma değerli, ustalık planlı topluluklar geliştirir. EMAAR, yenilikçi topluluk-yaşayan kavramların öncüsüdür ve Emirates'in emlak ve inşaat sektörünün başlıca aktörüdür. " [ 2 ] EMAAR, Down Town Dubai,

BAE ekonomi durumunun ve küresel ekonomiyle olan ilişkisi
    BAE Dirhemi, Dolar ile ilişkiliyor ve enflasyonun ana nedenlerinden biri olarak düşünülüyor. Pek çok hükümet yetkilisi, Dolar parabağının ekonomi üzerindeki etkisini tartışıyor ve enflasyonu düşürmenin olası alternatifleri nelerdir. Önceki yıllarda dolar değerleri Euro ve Japon Yeni karşısında istikrarsızdı ve çoğu zaman onlardan daha azdı. BAE petrolünü Dolar cinsinden satıyor ve Avrupa ve Japonya'dan ithal ediyor ve bu ülkelerden ithal edilen malların fiyatlarında artışa neden oluyor. Devalüasyon doları, doların satın alma gücünde bir düşüşe neden olur ve bu da yaşam standartlarında bir düşüşe yol açar, bu da talebin azalmasına neden olur. Dolar% 50 oranında azalırsa ve 10 milyon ABD doları buluyorsanız, 10 milyon dolar sadece $ 5.000.000 değerinde mal ve hizmet satın alacaktır. 5 doları kaybettin. 000.000 satın alma gücü. Körfez ülkelerindeki ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki birçok ülke krizin etkilerini azaltmak ve para birimlerinde altın ile yeniden tutturulan kredibilitesini artırmak için sepetlerini altın, gümüş ve Euro ile ayırmaya çalışıyor.

GDP and real estate contributions in UAE (focusing on Dubai) economy
    BAE gayri safi milli hasıla petrol ve ticaretten sonra gayrimenkul ve inşaat sektörleri birleşince, BAE politikası petrol üretimine bağımlı olarak azalmaya ve özellikle inşaat, gayrimenkul ve turizm alanlarında GSYİH kaynaklarını çeşitlendirmeye doğru ilerliyor. Bu alanlar için iyi bir altyapının varlığı, milyarlarca dirhem, Şeyh Mohamad tarafından yolları, havaalanları, metro ve toplu taşıma ağına hem turizmi hem de gayrimenkulünü etkileyen son derece gelişmiş ve organize bir ağa bağlamak için yatırım yaptı. Sektörler. Mülkiyetle ilgili kanunlar Dubai'de emlak ürünlerinin arzında artışa neden olacak şekilde düzeltildi [ 3 ] ,

EMAAR'da Kurumsal Sosyal Sorumluluk
    Müşteriler, EMAAR'ın başarısı için hayati öneme sahiptir; Sadık müşteriler yaratmanın, iyi bir ilişki, karşılıklı saygı, şirket ürünlerinin sürekli geliştirilmesi ve satış sonrası hizmetlerin sonucudur olduğuna inanmaktadır. EMAAR, memnun müşterilerimizin ürünlerimizden başkalarına seslenişiyle "Başarı kaynağı değil, markamızın ve şirketimizin can damarı oldukları" [ 4 ] bir şirketin başarısına yardımcı olacağına inanmaktadır .

EMAAR'da güven, sosyal sorumluluğun bir diğer önemli parçası olarak görülüyor; şirket ile çalışanlarının bir taraftan, şirketin ve müşterilerin başka bir taraftan karşılıklı güvene inanıyor. EMAAR, güvenin herhangi bir şirket için önemli bir başarı olduğuna inanmaktadır; şirketteki güven, ürünlerine güven anlamına gelir ve müşterilerin sadakatini arttırır. Çalışanlara güven, şirketin çalışanlarının şirket başarısının önemli bir parçası olarak gördüğü çok üretken bir atmosfer yaratmada şirkete yardımcı olur: "Gelişmek için bir şirket çalışanları ve müşterileri ile sağlam bir güven geliştirmeli, aynı zamanda tedarikçileriyle de Bu güven dürüstlük, güvenilirlik ve kalite üzerine inşa edilmiştir " [ 5 ] .

Çalışanlar, başarılı bir iş için bir varlık olarak değerlendirilir; EMAAR, çalışanların sürekli eğitilmesinin (eğitim, öğretim, bilgi, vb.), Şirketin nitelikli personelini tutmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Personelin kalitesi hizmet kalitesini ve sağlanan ürünleri etkiler. EMAAR, mükemmel müşteri hizmetleri ve yüksek kaliteli ürünler sunmak için gayret göstermektedir.Bu hedeflere ulaşılmasını sağlamak için EMAAR, çalışanlara gerekli bilgileri, resmi eğitimler veya elden bir gün boyunca sunmaktadır. Gün deneyimleri " [ 6 ] .

EMAAR, en düşük seviyedeki kirliliği korumaktan, doğal kaynakları korumaktan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin ulusal mirasını korumaktan sorumlu olduğuna inanıyor. Arap ve İslami dokunuşları projelerimizde görebiliriz, bu dokunma EMAAR'ın BAE'nin kültürel değerlerine ve geleneklerine (her alışveriş merkezindeki cami) karşı sorumluluğunun bir parçasıdır. "Çevrenin korunması bizim topluluklar ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzdur. En iyi uygulamaları takip etmek ve bu sorumluluğu yerine getirmede bizim asal görevleri çevre bilincini olan yayma. Çevre koruma kirliliğinin önlenmesi, doğal kaynakların korunması ve ekolojik dengenin korunması gerektirir" [ 7 ] .

Emaar Halkla İlişkiler ve Müşteri Merkezi
    Halkla ilişkiler, şirket ve müşterileri arasındaki ilişkiyi yönetme ve düzenleme uygulamasıdır. Müşterileri, yatırımcıları, tedarikçileri, ortakları ve çalışanları (paydaşları) şirket faaliyetleri, yeni ürünleri ve kararlarını desteklemek için ikna etmeyi amaçlıyor. Halkla ilişkiler faaliyetleri, şirket dünyasında iş dünyasına olumlu bir görüntü sağlama amacındadır.

Emaar'daki Halkla İlişkiler ve Müşteri Merkezi, son on yılda şirket başarısında büyük bir rol oynadı ve halen devam etmelidir. Müşteri Merkezi, müşterileri memnun etmek ve Emaar ile müşterileri arasında iyi ilişkiler sürdürmek için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Emaar Müşteri Merkezi, halkla ilişkiler departmanı tarafından denetlenir ve (müşteri hizmetleri, ev yönelimi, mülk devretmesi, mülk transferi, ev değişikliği, ipotek kaydı, kamu hizmetleri, mülk kaydı, faturalar ve ilgili sertifikaların verilmesi gibi) aşağıdaki hizmetleri sunar. Bu hizmetler müşterileri memnun etmek için tasarlanmış, memnun müşterilerin şirket ve hizmetleri hakkındaki iyi imajı koruyacakları; Şirket, şikayetlerini sahiplerine aktaran iyi halkla ilişkiler olmadan müşterilerinin neye ihtiyaç duyduğunu bilmiyor.

Küreselleşmenin BAE'deki emlak sektörü ve hükümet politikalarına etkisi
    BAE hükümeti, yabancı yatırımları teşvik eden ve nakit akışını ve nakit akışını teşvik eden açık pazar politikası uyguluyor. Bu açık piyasa politikasını, gurbetçilerin gayrimenkul ve gayrimenkul sektörüne (Dubai ve Sharjah'a) sahip olmalarını ve yatırım yapmalarını sağlayan yeni mülkiyet yasası izliyor; Bu kanun diğer KİK ülkelerinde uygulanmaz. "Ülkenin yabancı yatırıma açılmasının ardından ülke kalktı.Önemli yıllarda ülkeye" mini-ABD "adı verildi ve ülke ekonomisine yararlı olduğu kanıtlandı, özellikle de ülkenin petrol geliri bağımlılığını değiştirdiği için" [ 8 ] ; Yeni hükümet düzenlemeleri ve yabancı yatırımlardaki artış ile birlikte BAE gayrimenkul sektörü büyük pozitif değişiklikler yaşamıştır. Bu değişiklikler, talep artışına, Gayrimenkul sektöründeki çeşitli yabancı yatırımlar nedeniyle fiyat artışları ve nakit akışının ülkeye kazandırılması. "Küreselleşmeyi benimsedi ve ekonomisini finansal hizmetler, turizm ve gayrimenkul gibi petrol dışı sektörlere yoğunlaştırdı Dubai, dünyanın en uzun kulesi ve dünyanın en büyük kule de dahil olmak üzere dünyanın en iddialı bina projelerinin bazılarına ev sahipliği yapıyor. Alışveriş merkezi " [ 9 ] . Alışveriş merkezleri, dünyadaki şöförü olmayan en uzun metro, en büyük su önü, avuç içi, dünyadaki tek yedi yıldızlı otel ve dünyanın en uzun binası gibi mega projeler Dubai'ye, yatırımcıları ve turistleri dünyanın dört bir yanından çeken benzersiz bir küresel görüntü sunuyor. BAE'deki kültürel çeşitlilik turizmi teşvik etmede önemli bir rol oynamış ve kültürel iletişimi geliştirmiştir; Bu ruh, kapalı veya katı kültürler olarak kabul edilen tüm KİK ülkelerinde mevcut değildir.

Yönetim organları
    Hükümet, uygun mevzuat ve yönetim kontrolü sağlayarak gayrimenkul sektöründen sorumludur. Emirates'den diğerine farklılık gösteren bazı değişiklikler var, ancak hükümet hala gayrimenkul sektörünü kontrol eden üst yetkili "Dubai Hükümeti mülkiyet yasalarını ve düzenlemelerini, yatırımcılara mümkün olan en yüksek hizmetten emin olmalarını sağlamak amacıyla birleştirdi. Dubai'de ticaret yapan gayrimenkul acenteleri, aracılar ve mülk geliştiricilerinin bütünlük standartlarını belirlemek için mülkiyet hakkı, mülkiyet, mülkiyet ve kiralık mülkiyet, satın alma ve satış ile ilgili son mülkiyet yasalarını bilmek önemlidir Özel mülkiyetle uğraşan gurbetçiler için özel yasalar ve kararnameler geçerlidir Bölgeler " [ 10 ] .

Bazı şirketler belirli standartları ve prosedürleri garanti etmek için iç kontrol sistemini kullanmaktadır. EMAAR, ISO 14001: 2004 sertifikası ile çevre değerlerini ve kalite standartlarını garanti altına almak için ISO (International Standard Organization - Uluslararası Standart Örgütü) uygulamaktadır "dedi. EMAAR, Dubai hükümetinin Yeşil Binalar girişimine verdiği sözü, enerji tasarruflu konut ve ticaret yaratmak için vurguladı Sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen binalar " [ 11 ] .

Başvuru Kurumsal Yönetim @ Emaar
    Emaar, en yüksek standartlarda iş yapma ve kurumsal yönetime sahip olmayı taahhüt eder. Bunun başarılı bir işletmede, hissedarlarımıza iyi hizmet etmesinde ve Emaar'ın piyasadaki bütünlüğünü muhafaza etmede şart olduğuna inanıyoruz. Emaar'ın yönetişime yaklaşımı, iyi yönetim ve hissedar değerini maksimize etme arasındaki bağlantıya dayanır. Tüm paydaşlarımıza doğruluk ve şeffaflık ile rapor veriyoruz ve işlerimizi yöneten yasalar, kurallar ve yönetmeliklere tam uyumu sürdürüyoruz.

Emaar, çevresel yönetim süreçleri için 2007 yılında ISO 14001: 2004 sertifikasını kazandı ve bölgedeki kalite ve çevre standartlarına bağlı ISO akreditasyonlarını alan ilk mülk geliştiricisi oldu. Emaar, ISO 14001: 2004 sertifikası ile Dubai hükümetinin sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen enerji verimli konut ve ticaret binaları yaratma Yeşil Binalar girişimine olan bağlılığını da vurguladı. Emaar'ın ustalık planlı topluluklardaki "Earth Watch" geri dönüşüm girişimi olağanüstü bir başarı ve Emaar tüm projelerine genişletiyor. Emaar'ın sürdürülebilir kalkınma konusundaki kaygısı, şirketin vizyonuna ve ISO 14001'in kazanmasına bağlı:

Küresel gayrimenkul büyük Emaar Properties daha deneyimi bir on yıl daha Kurumsal Yönetim ve profesyonel Yatırımcı Relations.A bankacılık Başkanı olarak BAE ulusal Arif Muhammed Hadi Amiri atadı [ 12 ] , Amiri Embry Riddle Havacılık İş İdaresi Lisans tutar Havacılık Üniversitesi, Daytona Beach, ABD; Ve University of Cambridge, İngiltere'den Pazarlama Stratejisinde Üst Düzey Yönetim Diploması ve Organizasyon Davranışında Yönetici Diploması. Daha önce HSBC Orta Doğu'da Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık Müdürü olan Arif, taktik satış planlarının geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla karlılık, satış ve pazar payının arttırılmasından sorumluydu. Uzmanlık alanları arasında stratejik planlama, risk yönetimi, yönetici liderlik ve denetim,

Sonuç
    "Etkili kurumsal yönetim herhangi bir şirket alacak bu yönde belirlemede önemlidir," [ 13 ] Bay Mohamed Ali Alabbar, Yönetim Kurulu Başkanı, Emaar Properties söyledi. "Şirketin yönetimini ve kontrolünü şekillendiren süreçleri, gümrük ve politikaları özetleyen hususların yanı sıra, Kurumsal Yönetim başkanı üç kilit oyuncu arasında ilişki kurmalıdır - paydaşlar, yönetim ve yönetim kurulu: Arif'in bankacılık sektöründeki geniş tecrübesi Stratejik politikalara yalnızca ekonomik verimlilik perspektifinden değil aynı zamanda daha fazla hesap verebilirlik kazandıran paydaş görüşünden de yararlanın "dedi. Amiri,

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş