Bir emlak ofisinin açılması avantaj ve dezavantajları

Konu, 'Gayrimenkul Tezleri & Makaleler & Fikirler' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Kuruluşların fiyatlarının geleceğini düşünürken, hem yerel hem de dünya ekonomisinin yanı sıra yerel ve Dünya Piyasaları da dahil olmak üzere, dikkate alınması gereken bir çok faktörü kesinlikle bulacaksınız. Buna ek olarak, mevcut siyasi durum da dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, gelecekteki oranları tahmin etmeye çalışmak, neredeyse helyum balonunun düşebileceğini önceden tahmin etmeye çalışmakla aynı.

  Neyin kastedildiğini anlarsan ve dahası ilgileniyorsan, bir emlak şirketi açmayı zaten düşünmüşsündür.

  Tabii ki hem avantajları hem de dezavantajları vardır, çünkü genellikle birisi için değil kendiniz için çalıştınız demektir, ancak yine de aracı kurumun bir parçası olmalısınız, yani bir patronunuz yok demektir, Ayarlanmış saatlerim yok.

  Yine de, dünyanın emlak ofislerinin çoğu% 100 komisyonun temeline göre çalışıyor. Ayrıca tüm harcamalar kendileri tarafından karşılanmaktadır. Ancak, böyle bir gayrimenkul şirketi açmak isterseniz, yapmanız gereken ilk şey "patron" olmanın oldukça yorucu ve stresli olabileceği için onu çalıştırmak için gerekli mizaniyette olmanızı sağlamaktır.

  Her neyse, iyi bilinen bir gerçektir ki uzun vadeli başarının bir çok özelliği vardır, ancak en önemli şey tabii ki gayrimenkul işinize nasıl başlayacağınız makul bir iş planıdır. Hadi onu inceleyelim!

  Gayrimenkul şirketi Gomos real estate Inc. olarak anılacaktır ve iki hissedar ve iki ana yatırımcı olan Timothy Belij ve Dimitrij Black (lisanslı brokerlar ve firmanın sponsorları) tarafından aktifleştirilen Londra'da bulunan yeni bir firma olacak. Yani, bu iki lisanslı broker alanındaki emlakçılarının tüm bağımsız müteahhitleri sponsor bekleniyor.

  Yalnızca bu şirketin aracıları, yaklaşmakta olan lisanslı emlakçılarını kurumsal broker lisansı uyarınca sponsorlamaya izin veren tek yetkili makamlara sahip olur.

  Buna ek olarak, Gomos gayrimenkul şirketine katılırken tüm acenteler eksiksiz bir eğitim programı almalıdırlar.

  Gomos gayrimenkul A.Ş., Mayıs 2012'de faaliyete geçecek. Ofisi tüp ve diğer toplu taşıma araçlarına yakın West End, Londra'da olacak.

  Misyon.
  Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin amacı, insanlara hem ev hem daire hem de diğer kuruluşlar için satın alma ve kiralama için kolay, hızlı ve rahat bir arama yapmalarını sağlamaktır. Bölgedeki bu tür işletmelerin piyasanın taleplerini tamamen karşılayan araştırmaya göre firmanın ilk yılında başarılı olması bekleniyor. Ayrıca, uzun vadeli borç, faaliyete geçmesinden itibaren üç yıl içinde ödenmekte, kısa vadeli borçlar ise yılın ilk yarısında ödenmektedir.

  Hedefler
  İş planının gerçekleştirilmesi gereken aşağıdaki hedefler vardır.

  Başarılı bir şirket olmak için özgürce seçme olanağından yararlanma imkânı diğer gayrimenkulün yatırım fırsatlarını olduğu gibi gösterebilir.

  Motivasyonlu satış temsilcilerinin yanı sıra iyi bir ofis müdürü de dahil olmak üzere profesyonel kadroyu istihdam etmek

  20 satış ajansının ofisini tutmak, önceki yönleri içermektedir. Bunun yanı sıra, her ajan için 75 ila 100 metre kare alana ihtiyaç duyulduğu düşünülmektedir.

  Masa, sandalye ve diğer mobilyaların yanı sıra bilgisayar ve telefon sistemi dahil ofis mobilyalarını bulmak. Ayrıca, iyi bir internet servis sağlayıcı ve Wi-Fi seçmek önemlidir. Kullanıcı dostu bir yazılımın yanı sıra virüs koruma programlarına da ihtiyaç vardır.

  Müşterilerle, personellerle verimli bir işbirliği geliştirmek.

  İkinci yıl işletme ve belki de daha önce bölgedeki en iyi aracı kurumlardan biri olmak.

  İlk yıl içinde kar elde etmek.

  Yerel Emlakçılar Derneği üyesi olmak.

  Bu yönlerin, personel profesyoneli ve piyasanın talepleri nedeniyle elde edilmesi bekleniyor. Ayrıca, geliştirilen beceri eğitiminin yanı sıra, müşterilerin nasıl kazanılabileceği pazarlama planı da dahil olmak üzere personel için haftalık çeşitli eğitimler olacaktır.

  Her ajanın ayda £ 4,500 ve yılda £ 54,000 kazanacağı en az bir satıcı ve bir alıcı (pazarlık yaklaşık £ 90,000) alması bekleniyor.

  Şirket, dönüşü bir ajan ile yıl için 2.000 £ ve 24.000 £ kazanacak. 20 acente var, kar yılda 480, 000 olacak. Buna ek olarak, aktif komisyoncu satışlarının şirkete ait toplam 8, 000 (% 100) 'lık her iki taraftan en az £ 3,500 komisyon olması bekleniyor ve şirket kendi brokerini ödeyecek.

  Şirket gelişecek ve bunun sonucunda ek personeli istihdam edip gerekli eğitimleri verecek. Ve ayrıca, Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin yüksek hizmet standartlarını karşılamak için ek pazarlama tekniklerini içermesi bekleniyor.

  Başlangıç Giderleri
  Gomos gayrimenkul A.Ş. maliyetlerinin başlangıç giderleri aşağıdakilerden oluşmaktadır:

  Bir gayrimenkul şirketi açma ücreti (10, 000 £)

  Ofis ekipmanları, mobilya ve yüksek teknikler (10, 000 £)

  Ofis kirası (£ 1, 000)

  Sigorta (2, 000 £)

  Personelin sabit ücreti (10, 000 £)

  Temizlik ve ofiste bakım (1 Pound, 000 £)

  Reklam kampanyası (15, 000 sterlin)

  Ek masraflar (10, 000 £)

  Dolayısıyla, bir emlak şirketini açarken ihtiyacınız olan miktarı yaklaşık 60, 000 dolardır görülebilir.

  Buna ek olarak, her iki veya üç yılda bir yenilenen lisanslar olmalıdır; Ve her zamanki gibi alınacak herhangi bir sınav yoktur. Ancak, prospektif aracılar ve brokerlar, detaylı lisans gereksinimlerini doğrulayabilecekleri şekilde London'un emlak lisanslama komisyonuna başvurmalıdır.

  Unutulmamalıdır ki emlak işi kışın daha yavaştır, bu nedenle başlangıç tarihi baharda olmalı, böylece şirket bazı kar ve itibar kazanabilir.

  Ayrıca kiranızın ayın güvenliğini de kapsaması önemlidir.

  İş Görünümü
  Emlak komisyoncularının ve satış acentelerinin istihdamının 2014 yılında artacağı düşünülüyor. Bu, giderek artan bir nüfusun konut ihtiyaçlarının arttığını ve buna ek olarak artık giderek daha fazla insanın Gayrimenkulün gerçekten iyi bir yatırım olduğu.

  Ayrıca, yüksek faiz oranlarının gayrimenkul satışlarını teşvik etmeye devam etmemesi ve bu da açıkça aracıların ve aracıların eksikliğine yol açması beklenmektedir.

  Dahası, her yıl çok büyük miktarda iş olanağı olacaktır, çünkü diğer mesleklere gidecek olan işçilerin yerini almalarını isteyeceklerdir ve tabii ki birçok insanın işgücünden çıkacağını unutmamalıyız.

  Bununla birlikte, iş büyümesinin, aracıları ve aracıların üretkenliğini daha iyi hale getirecek teknolojinin artan kullanımı nedeniyle sınırı olacaktır.

  Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin satıcıları ve acentelerine aşağıdaki hizmetler verilecek: Â

  En iyi komisyonlar.

  24 saat boyunca büro erişimine.

  24 saat arama servisi.

  Her geçen gün takip edilmesi gereken pazarlama ve satış yönergeleri.

  Broker desteği.

  İnternet sayfası.

  Çeşitli eğitimler

  Sigorta

  Rahat oturma ve ofis

  Ofisinin harika konumu

  Yemek seçenekleri

  Ücretsiz CMA (Karşılaştırmalı Pazar Analizi).

  MLS üzerine yerleştirilen panoramik manzaralı fotoğraflar (Çoklu Listeleme Sistemi)

  Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin alıcılarına aşağıdaki hizmetler verilecek:

  Alıcılar evlerle eşleştirilir. Buna ek olarak, alıcılar için taleplerini ve arzularını karşılamak için özel kapsamlı bir anket bulunmaktadır. Bundan sonra, bu anket alınır ve aşağıdaki bilgiler Passport programına yerleştirilir; böylece tüm alıcılar evlerine eşleştirilebilirler. Kriterler. Bu arada, pasaport, lisanslı emlakçılar ve aracılar için hazır olan güncel bir yazılımdır.

  Alıcılar on-site. gitti. Böylece, seçtikleri evler ziyaret edildi ve orada görüntüleri incelemek için içeri ve dışarı panoramik fotoğraflar çekildi. Bundan sonra tüm fotoğraflar e-postayla gönderilebilir veya yüz yüze gösterilebilir. Alıcının seçmediği sürece siteyi girmesi gerekmez. Ev onlara getirildi.

  Piyasanın analizleri
  Konut satın alanlar ve ev sahiplerine gerekli becerileri ve profesyonellikleri sağlamak ve gayrimenkulün ihtiyaçlarını karşılamak gibi büyük bir satışa ulaşmak gibi hususlara odaklanılmalıdır. Buna ek olarak, kurum içi ajanlar da kabul edilmektedir. Bu nedenle, ihtiyaç duyulabilecek her destek programı elden bırakılacaktır.

  Bu arada, bölgedeki ekonomi bu günlerde oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor ve sonuç olarak, daha fazla sayıda ev satın alan kişi binaları nereden ve nasıl satın almaya çalışıyor. Bu arada, bu yıl 1 milyon £ 'dan fazla fiyatlı mal satışlarıyla ilgili% 71'lik bir artış oldu ve geçen yıl% 30 oldu.

  Buna ek olarak, Londra emlak piyasasındaki yabancı alıcıların sayısının çok arttığını da biliyoruz. Açıkçası olumlu bir işarettir. Ayrıca alıcılar hareket etmeye teşvik ederek fiyatlar yükselmeye devam ediyor.

  Nakit alıcılar da artmaktadır ve bu da, parayı bölgedeki mülke yatırım yapmayı tercih ettikleri anlamına gelir.

  Bununla birlikte, uluslararası alıcılar hâlâ pazar lideri konumundadır. Ortadoğu'da siyasi kargaşa ve Japonya'daki doğal felaket yaşanmasına rağmen, yabancı alıcılar akını olacağına dair bir kanıt bulunmamaktadır.

  Bu değişiklikler Gomos real estate Inc. tarafından ihmal edilmemelidir.

  Ayrıca, Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin Londra'nın emlak piyasasında tanınmış bir isim ve başarılı bir şirket haline gelmesi bekleniyor.

  Gomos gayrimenkul A.Ş., ana gelir potansiyeline sahip olduğu öne sürülen bölgede yer alacak. Ayrıca, en son yapılan analizlere göre, bu pazar alanı büyüme ve istikrara sahiptir.

  Gayrimenkulün bulunduğu ofis konforlu, şirin ve tam donanımlı, saygın tasarıma sahiptir. Satış görevlilerinin bölgede çalışmasını sağlayarak, kısa bir süre içerisinde daha fazla kâr elde etmelerini sağlayacak konumu mükemmel olduğu düşünülüyor.

  Ayrıca, Forbes (http://www.forbes.com/2007/07/11/real-estate-hearst-ent-manage-cx_bn_0711fundrealestate_land.html) 'ne göre, girişimci, özellikli bir emlak firması açma konusundaki tartışmasını yapıyordu Açılışta kesinlikle gözden geçirilmesi gereken sekiz ana sistem. İşte bu hususlar: Hukuk Yapısı, Dış Tehditler, Pazarlama Taktikleri, Mecburi Teknoloji, Önemli Performans Ölçütleri, Başlangıç ve Devam Eden Giderler, İzinler

  Ve Kaynak Arzı.

  Piyasanın Segmentasyonu
  Evden satıcının ana pazar segmenti olduğu düşünülmektedir. Ev sahibinin çeşitli ev ve binaları satması ve bunun yanında şirkete ana kâr sağlaması bekleniyor.

  İkincisi, farklı konut satın alan ve kazanç sağlayacak olan alıcı olacaktır.

  Kiralanmak isteyen kişiler, mülkleri kiralamak için de yönlendirilirler.

  Nesneyi satın almak ya da satmak isteyen insanlar.

  Şirket içi acentelerin şirketi pazar bölümlemesinin beşinci yönü olarak görülüyor. . Bu nedenle çeşitli rehberlik, eğitim, stratejiler ve pazarlama teknikleri düzenlenecektir. Buna ek olarak, her ajan işin tarzını içeren bir çizelge oluşturmada yardımcı olabilir, bu nedenle verimliliğin artmasına neden olacaktır. Üstelik, her ajan, ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda yerinde rehberliğe sahip olacaktı.

  Gomos real estate Inc.'in reklam kampanyası
  Reklam kampanyasının bütçesi £ 15,000 olup aşağıdaki yönlerden oluşacaktır:

  Gayrimenkul ilan eden yakınlardaki reklam panoları açıktır ve gerçek profesyonel hizmetleri ve çok çeşitli öğeleri (5,000 pound)

  Web sitesi (£ 3, 500), kurulum yerleri ve çeşitleri ile mevcut hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi içeren standart bir "broşür tarzı" sunum ile sunulmaktadır.

  Reklam etkinlikleri (bölgedeki afişler ve el ilanları (2.500 £))

  Ekstra harcamalar. (5,000 TL)

  Riskler
  Açıkçası, gayrimenkul zor ve öngörülemeyen bir endüstridir, bu nedenle varlıklarınızı koruyabilmen için hatalar ve ihlal sigortaları almak gerçekten akıllıca bir şeydir. Gelecekte neler olacağını kimsenin söyleyemeyeceği iyi biliniyor, ancak bir emlak şirketi açmak isterseniz, olası tüm riskleri gözden geçirmesi gerektiği açıktır. Bu nedenle onları incelemeliyiz.

  İlk ve temel risk, binayla veya insanlarla ilgili olası kazadır ancak sigorta mutlaka bunun hakkında endişelenme imkânı sunacaktır. Öyleyse, öngörülemeyen ek masraflar için paranıza sahip olmanız da oldukça önemlidir. Bu, alacaklılarınızdan bir kredi alarak düzenlenebilir.

  Buna ek olarak, başlangıçta Gomos gayrimenkul A.Ş., ünlü ve deneyimli ajansların rekabetiyle baş edebildi. Bu sorunu çözmek için büyük bir reklam kampanyası var.

  Sonuç olarak, bir emlak şirketinin açılması oldukça kolay bir iş değil, günümüzde karlı ve modern olarak kabul edilmektedir. Elbette, bazı riskler olabilir, ancak başarı mutlaka denemeye değer. Yine de, bunu yapmadan önce tüm artıları ve eksileri incelemelisiniz.

  Bu başlangıç planı, elde edilmesi gereken tüm hedefleri ve gerekli yatırımları ve Gomos real estate Inc.'in açılışıyla ilgili en önemli bilgileri inceler.

  Her iki veya üç yılda lisansların yenilenmesi ve tüm brokerların ve satış acentelerinin lisanslanması gerektiğini unutmamalısınız.

  Gayrimenkul ticaretinin kışın daha yavaş olabileceği unutulmamalıdır, bu nedenle bazı kar ve itibar kazanmak için anlaşmaya başlayın.

  Ayrıca kiranızın ayın güvenliğini de kapsaması önemlidir.

  Ayrıca, Gomos gayrimenkul A.Ş. start-up pazarlamasının bütün pazarlama kampanyasını yılın ilk yarısında kapsayacağı düşünülüyor.

  Her neyse, araştırmaya göre bölgedeki bu gibi kuruluşlar için piyasanın taleplerini tamamen karşılayan Gomos gayrimenkul A.Ş.'nin ilk yılında başarılı olması bekleniyor. Ayrıca, uzun vadeli borç, faaliyete geçmesinden itibaren üç yıl içinde ödenmekte, kısa vadeli borçlar ise yılın ilk yarısında ödenmektedir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş