Batı Mahal

Konu, 'Büyükçekmece' kısmında mr. robot tarafından paylaşıldı.

 1. mr. robot

  mr. robot Daimi Üye

  Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece'de yapılıyor. Projede 150 adet villa bulunuyor. Büyüklükleri 465 - 665 m², fiyatları ise 1.090.000 - 1.390.000 USD arasında değişiyor. Teslim tarihi Nisan 2017.
   
 2. cmspaceman

  cmspaceman Üye

  Yalçınlar Group’un, Büyükçekmece bölgesinde 100 milyon dolar yatırım tutarı ile hayata geçirmeye hazırlandığı 2. markalı konut projesi Batımahal, Pelican Hill’in 4. etabı olarak yapılıyor. İç dekorasyonu yapılı bir şekilde teslim edilecek olan Batımahal projesinde her villaya 1,5 ile 3 dönüm arasında bahçe alanı düşüyor. Projede villaların tamamı göl manzaralı.

  1250 kişi ile gerçekleştirdiği araştırma sonucu BatıMahal projesini tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiren Yalçınlar Group, iki katta villa yorumuna farklı bir bakış açısı getiriyor. BatıMahal’in yeniden yorumladığı iki katta villa konseptinde, bahçe katında gündüz yaşam alanları yer alırken, giriş katında ise gece yaşam alanları bulunuyor. Her iki kattaki yaşam alanları geniş ve ihtiyaçlara cevap veren m2’leri ile dikkat çekiyor.

  Türkiye'de tavan yüksekliklerinin hesaba katılmadığını, bir binanın tavanının 50 cm yüksek olmasının maliyette yüzde 10-15 fark oluşturduğunu belirten Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, BatıMahal'de tüm bu maliyetlere rağmen galeri boşluğunun tavan yüksekliğinin 7,2 metre, salon tavanının 2,92 m, giriş holünün ise 3,15 metre olduğunu vurguladı. Yalçın, BatıMahal projesinin aynı metrekareli emsallerinden hem metrekarede, hem de tavan yüksekliğinden dolayı metreküpte yüzde 30 civarında daha büyük olduğunun da altını çizdi.

  Büyükçekmece Göl Vadisi'nde hayata geçirdiği GölMahal villarının satışının yüzde 30'unu yabancılara yapan, aynı bölgede projesini yürüttüğü Batı Mahal'in ise şu ana kadar yüzde 10'unu yabancılara satan Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, İstanbul'un en büyük lüks villa kenti olma yolunda ilerleyen bölgedeki markalı projelerin yüzde 30-35'inin yabancılara yapıldığını belirtiyor.

  Büyükçekmece Göl Vadisi'nde kira değerleri 10 ila 20 dolar arasında değişiyor. BatıMahal villalarının güncel metrekare satış değeri olan 2 bin dolardan hesap edildiğinde, 180 aya (15 yıl) bölündüğünde aylık metrekare değeri 11 olarak belirleniyor. Buna göre yatırım, dolar bazında 15 yılda kendini amorti ediyor.

  En düşük- en yüksek konut fiyatı: 990 bin dolar-1 milyon 190 bin dolar

  Ödeme Seçenekleri
  Batımahal projesinde yüzde 30 peşinatla 24 aya kadar tercihe göre sabit kur ile vade yapılıyor.

  Proje Hakkında
  150 villalık Batımahal projesi 3 etaptan meydana geliyor. Batımahal'de ilk 2 etapta 57'şer, 3. etapta ise 36 villa yer alıyor. Projede villalara Ilara, Jasmine, Katie adları verildi. Batı Mahal projesinde konut sahipleri, Pelican Hill'in sosyal tesisleri içinde yer alan açık ve kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj odası, restaurant ve kafe gibi birçok hizmetten faydalanacak.
   
 3. cmspaceman

  cmspaceman Üye

 4. cmspaceman

  cmspaceman Üye

 5. cmspaceman

  cmspaceman Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş