Basın Express fırsat mı yoksa ölü yatırım mı?

Konu, 'Sektör & Bölge Analizleri' kısmında Mert tarafından paylaşıldı.

1. Mert

Mert Yönetici

Basın Express de inanılmaz hızlı bir değişim dönüşüm var. Bunun sonu nereye gider? Yatırım amaçlı önerilen bir lokasyon mudur? Bölgede fiyatlar 1.500 dolar ile 3.000 dolar arasında değişiyor, bu fiyatlar nereye gider, İstanbul ortalamasında seyreder mi bilemiyorum.

Aslında Basın Express Bölgesi ticari alan olarak planlanmış gibi bir algı var. Doğla olarak aileler buraları tercih etmekte tereddüt ediyor. O nedenle yapılan konut projeleri ağırlıklı 1+1, 2+1 gibi planlanıyor.

Basın Express Bölgesine İlerleyen dönemde yapılması planlanan ve yapılan yatırımlar;

3. Havalimanı ve 3. Köprü Bağlantı Yolları, (Kuzey Marmara Otoyolu)
    3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu ismi verilen ve Avrupa Yakası’nda Odayeri ile Anadolu Yakası’nda Paşaköy Bölgeleri’ni birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsüne uzanan yol.

Olimpiyat Yolu
    Mahmutbey, Küçükçekmece, Başakşehir İlçesi sınırlarından geçerek, D-100 Karayolu ile TEM Otoyolu’nu birbirine bağlaması planlanan yol.

Ayamama Deresi Islahı
    2015 çerisinde ıslah çalışmalarının tamamlanması bekleniyor.

Mahmutbey Adalet Sarayı
    Mahmutbey İSTOÇ karşısında konumlu boş araziye inşa edilmesi planlanıyor. Bölgedeki ofis arzını artırması bekleniyor.

Raylı Sistem Projeleri
    2016 yılında Halkalı Gebze Marmaray Metrosu, 2018 yılında Mecidiyeköy-Kağıthane-Alibeyköy-Mahmutbey Metro Hattı, 2019 yılında Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı ile 2019 yılı sonrasında Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı’nın ve Havaray'ın hayata geçirilmesi planlanıyor.

Atatürk Havalimanı’nın kalkacak olması
    3. Havalimanı ile birlikte havalimanı kalkma ihtimali artmıştır.

2. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Basın Ekspres 1 yılda % 15 Prim yapmış. İstanbul ortalamasında çok yüksek sayılmasa da piyasa şartları ve dövizin durumu göz önüne alındığında fena sayılmaz. 8 Km lik bir alanda 50 civarı proje var. Bunlar ofis, konut yada karma projeler. 3. köprü ve 3. havalimanı ile birlikte Güneşlinin 2. Maslak olacağı konuşuluyor. Bana göre bu 20 yıllık bir zaman diliminde adım adım gerçekleşebilir. 20 yıl insan ömrü için uzun ama bir sektör için kısa bir süredir.Toya, Gül, Cathay, Mar Yapı gibi firmaların bu lokasyona ciddi yatırımları var. Konutta metrekare fiyatları 5.500 TL - 6.500 TL aralığında, projeye göre değişiklik gösterebiliyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş