Arsa Tecavüzü

Konu, 'Gayrimenkul Hukuku' kısmında tomurcuk tarafından paylaşıldı.

1. tomurcuk

tomurcuk Yeni Üye

Herkese merhaba

Yaklaşık on sene önce altı katlı bir bina yaptırdık Mutayite, parasını bir de ödedik ancak mütayit bir hata yapmış ve yan taraftaki arsaya yaklaşık 120 santim girmiş. Biz bunu tapularımızı çıkarken fark ettik ve yan taraftaki arsa sahibine ricacı olduk 120 santime bize sat diye. Ama adam yanaşmadı dolayısıyla dava açmak zorunda kalacağız, bu durumda bie önereceğiniz ne olabilir şimdiden teşekkür ederim ilginize.

Ekleme: Arkadaşlar binayı geri çek diyenler olmuş, nasıl çekelim yapılmış bitmiş 10 yıllık bina.

2. NeziheY

NeziheY Yeni Üye

Mantıklı olan binanın 120 santim geri çekilmesi, adam kabul etmiyorsa başka yapacak bir şey yok sanıyorum

3. alpaydın

alpaydın Yeni Üye

Tecavüz eden siz olduğunuz için bence de binayı kendi Arsana sınırlarında kalacak şekilde revize etmelisiniz

4. mecdut

mecdut Daimi Üye

Hocam merhaba

Şimdi koskoca binayı nasıl geri çekeyim diye düşünüyorsun Ama hukuki olarak buna benzer durumlarda tıraşlanan çok bina Gördüm. Eğer bu arsa sahibi arsasını Müteahite verirse binanızın çok kısa sürede traşlandığını göreceksiniz, üstelim size yaptıracaklar ya da maliyetini sizden tahsil edecekler, geçmiş olsun.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş