ANTALYA 18 DÖNÜM ÇAKIRLAR ARAZİ SATIŞI İÇİN EMLAKÇI TAVSİYESİ

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında IlkerÜnal tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. IlkerÜnal

  IlkerÜnal Daimi Üye

  Merhabalar forum üyeleri antalya konyaalti bölgesinde imar kapsaması içinde imara çok yakın denize 10 dakika mesafede arsam var hisseli fakat herkez imazasini vericek ve herkez saticak ama zincir emlakcilardan uzak duruyoruz nasıl doğru şekilde emlakçı bulabiliriz
   
  celile ve EYUPB bunu beğendi.
 2. ERSOYB

  ERSOYB Yeni Üye

  Zincir Emlakçılardan uzak durma sebebiniz nedir?
   
  SEDAA ve ŞengülÇ bunu beğendi.
 3. gürsen

  gürsen Daimi Üye

  Arsanın büyüklüğü nedir? Emsali ne kadar? Lejantı nedir (ticari mi, konut mu, karma mı? Sağlık mı? Turizm mi? nedir?) Arsayı satmak mı yoksa kat karşılığı ya da gelir paylaşımı mı düşünüyorsanız? Arsaya biçtiğiniz değer nedir?
   
  berensaka ve gıyas bunu beğendi.
 4. BENANB

  BENANB Daimi Üye

  Zincir emlakçılar diğerlerine göre daha kurumsal olabilir, sahibinden.com'u açın, sizin bölgenizde en çok ilanı olan emlakçıyı bulun, gidin tanışın fazla detay vermeden. İçinize sinen emlakçı ile detaylı olarak görüşün, size imzalatacağı her evrakı okuyun, eğer arsa değeri çok yüksek ise ona göre anlaşma yapın vs. vs.
   
  MALPERY, JoseC, gümüşhatun ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 5. leyli

  leyli Yeni Üye

  Arsa ne büyüklükte ve yaklaşık değeri nedir?
   
  HARUNO, orun, ADEMK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 6. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Hocam Merhaba, arsa demişsiniz ama vasfı aslında tarla çünkü imarı yok henüz. Arsa; İmar uygulaması olan ve üstüne bina yapılabilen, tarım yapılmayan, parsellenmiş, belediye sınırları içinde kalan toprak parçası olarak ifade ediliyor. Tarla arsa arazi farkı, tanımlardan da anlaşıldığı üzere her arsa bir arazi iken; Ancak her arazi arsa olmuyor. Arsa üzerinde yapılaşmaya izin verilirken; tarla ve arazilerde yapılaşmaya izin verilmiyor. Bir yerde inşaat yapılabilmesi için o yerin arsa olması gerekiyor. Sizin tarla vasfındaki bu yer için talep ettiğiniz rakam nedir? Bir de neden kurumsal emlakçılar ile çalışmak istemiyorsunuz? Emlakçıların çalışma şartları ve oranları bellidir nihayetinde.
   
  SADEY bunu beğendi.
 7. İARMANE

  İARMANE Yeni Üye

  Sahibinden.com'da bölge rayici m2 başında 250-350 TL aralığında görünüyor ama tarlanın yeri, konumu, eğimi, cephesi vs fiyatı çok etkiler. 250 TL desek X 18.000 m2 = 4.500.000 TL gibi bir rakam ediyor kabaca. Bu durumda ya kendiniz ilan vereceksiniz sahibinden.com'a ve takip edeceksiniz ya da bölgede arsa arazi satışı olan bir emlakçı ile anlaşacaksınız. Mal sahibi emlakçı ile çalışırken biraz daha avantajlıdır, malın satış kabiliyeti varsa emlakçı ilgilenir. Genelde belirli bir süre için emlakçıya vermeniz gerekir 6 ay gibi, onunla sözleşme yaparsanız başkasına veremezsiniz ve başkasına kendiniz satsanız dahi emlakçının payını ödersiniz, bu iş böyledir.
   
  NafizB ve osmankaban bunu beğendi.
 8. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Aslında arsa/arazi büyüdükçe m2 birim fiyatı düşer. Yani 1000 m2 bir arsanın m2 fiyatı 250 TL ise yanındaki 20.000 m2 arazi aynı fiyat olmaz, daha düşük olur, bu şekilde hesaplamak daha mantıklı olur.
   
  NIYAZIB bunu beğendi.
 9. TunaTuna

  TunaTuna Üye

  Önerim şudur ki,
  sahibinden üzerinde ilan verin. Sonra çevre emlakçıları kısa sürede size ulaşır. Gerekli bilgiyi sağlarsanız hemen hemen hepsi size belli oranda satış desteği sağlayacaktır. Ancak komisyon oranını satış öncesi mutlaka emlakçılara tebliğ edin. Bu onları satış konusunda motive edecek ve fiyatınızın istikrarlı olmasını sağlayacaktır.. Asla "ben şu kadar net isterim ,sen üstüne neye satarsan sat" gibi bir durum yaratmayın. Bu gayrimenkulünüzün satışına hız vermeyeceği gibi fiyat kargaşasına neden olup alıcıları soğutacaktır. Ayrıca Çakırlar içinde de arsanızın satılık olduğunu duyurun.
   
  SABIHAR, inankaymaz ve ziyaettin bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş