190.000'e eski bir müstakil ev almak mantıklı mı?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında sukber tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. sukber

sukber Daimi Üye

Arkadaşlar, 2. el bi müstakil ev var 190.000 TL ye. Almayı düşünüyorum. Mantıklı mı diye sormak istedim.
    Şimdi öncelikle müstakil ev yaptırmayı düşünüyordum ama gerek işi bilmemem gerek maliyetlerin yükselmesinden dolayı adım atamadım. Yeni yapı mustakil evler de çok pahalı. Bir tane 20-25 yıllık müstakil ev buldum. Ev bakımsız, yaz kış oturmak için 60.000 (manto+doğalgaz tesisatı dahil) civarında masraf istiyor. Ancak ben evi yılın 4 ayı oturacak bir yazlık olarak düşünüyorum. Yazlık olarak kullanmak için 5-6 binlik bir masraf yeterli olacak. Ev 115 M2, 3+1, üst kata merdiven çıkmalı çatı var. Bazıları burayı yaptırıp çatı katı yapmış. Bizimki şu haliyle ancak depo olarak kullanılabilir. Bahçesinde 20 tane yetişkin ağacı, 8 tane üzüm asması, asmalık, güller vs var. Bahçe bakım ve masraf istemiyor. Evin bulunduğu yerde arsa maliyeti 70.000 civarı. Bu evi almak sizce mantıklı mı? Beni cezbeden nokta, hazır bahçesinin olması. Bugün ev yaptırsam bir ağaç gölgesinde oturmam yıllar alacak.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2020
  2. özsanlı

özsanlı Yeni Üye

Anlattıklarına göre mantıklı görünüyor kaçırmayın bence

sukber bunu beğendi.
  3. alişanver

alişanver Daimi Üye

Sadece arsası bile ciddi bir para eder alınabilir

sukber bunu beğendi.
  4. TuğçeS

TuğçeS Yeni Üye

Kaçırmayın yavaş yavaş Restore edersin