İstanbulda Konut Fiyatlarının Çıldırması

Fiyatlar uçmadı paranın satın alma gücü düştü bence, 90'lara geri döndük. Araba fiyatlarına bakın ne dediğimi anlayacaksınız, standart ortalama bir aile aracının fiyatı renault mesane 330.000 TL olmuş. Bunu karı koca bir öğretmen ailenin alabiliyor olması lazım. Toplam 8.500 TL maaş alan bir aile yemeden içmeden 40 aylık maaşlarıyla alabiliyorlarsa paramız pul olmuş demektir.
 
Merkez bankası faiz artırımı sonrası, daha önceden alınmış konut kredilerinin faizlerini de yükseltir mi? Yeni dairelerin fiyatları düşer mi? Sorusunu sormak istedim.
 

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Kazanılmış haklar değişmez, tüketici aleyhine işlemez, türkiyede fiyatlar düşmez, alınmış alınmıştır
 

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Son bir yılda bazı bölgelerde 3-4 katına yakın artış var, bu kadar artışa talep olsa da eskisi gibi değil, ama burası Türkiye, alınmış alınmıştır.
 

hodor

Daimi Üye
Gaziosmanpaşa Avrupa Konutları Tem sitesinde 2 yıl önce 800.000 liraya 3+1 137 m2 ev müşteri bulamazken bugün 3,5 milyon lira isteniyor, bunun teknik olarak izahı yok, enflasyon vs. hiç bir şekilde açıklanamaz.
 

Uzman

Aktif Üye
Aslında tüm Türkiyede fiyatlar çıldırmış durumda ama Türkiyede ticaretin %60'ı istanbulda döndüğü için bu şekilde algılanıyor, Bodrum ya da güneydeki fiyatlara bir bakın derim, hem arsa yok, hem konut-yazlık fiyatları uçuşa geçmiş durumda, buna bağlı olarak da kiralara saçma sapan bir yere gitti, Allah herkese sabır ihsan etsin.
 
Akaryakıt Eylül ayında 7 lira civarında 14 liraya çıktı, neyin fiyatı normalki evin fiyatı normal olsun, bu durum adı konmamış ekonomik ve sosyal krizdir.
 

Son gönderiler

Üst